آخرین قرار جهانی درباره گرمایش زمین

آخرین قرار جهانی درباره گرمایش زمین

حیوان خانگی بگیر: با آخر چهل و هشتمین نشست هیات بین الدولی تغییر اقلیم (IPCC)، نماینده سازمان هواشناسی در این اجلاس اظهار نمود: طبق برنامه چهل و هشتمین اجلاس با هدف نهایی سازی گزارش ویژه افزایش ۱.۵ درجه ای دمای كره زمین موسوم به SPM در كره جنوبی برگزار گردید.ابراهیم میرزایی در گفت وگو با ایسنا با اشاره به اینكه چهل و هشتمین نشست هیات بین الدولی تغییر اقلیم از اول تا پنجم اكتبر در اینچئون كره جنوبی برگزار شد، اظهاركرد: پیش نویس گزارش گرمایش جهانی ۱.۵ درجه ای دما، قبل از این با مشاركت كشورهای عضو كنوانسیون تغییرات آب و هوا تنظیم شده بود و طی پنج روز ابتدایی اكتبر، این سند طی جلسات شبانه روزی نهایی و آماده انتشار شد.

نماینده سازمان هواشناسی ایران در آخرین اجلاس هیات بین الدولی تغییر اقلیم خاطرنشان كرد: عصاره اصلی سند افزایش دمای ۱.۵ درجه ای كره زمین، ساز و كارهای محدودسازی گرمایش جهانی در حد یك و نیم درجه و هماهنگی های لازم برای برای حفظ افزایش دما در محدوده یك و نیم درجه برای قرن حاضر (تا سال ۲۱۰۰) است كه پس از بررسی در گروه های علمی، فنی و سیاسی به تصویب رسید.

میرزایی با اشاره به اینكه در سند گرمایش ۱.۵ درجه ای دمای زمین به چهار محور پرداخته شده است، اظهار داشت: مبحث اول درك درست ازگرمایش جهان ۱.۵ درجه و شفاف سازی ابعاد علمی این مورد و بررسی جوانب مختلف آن است. بحث دوم هم شامل بررسی ریسك های احتمالی و تبعات این افزایش ۱.۵ درجه ای دما می گردد. پیگیری منابع انتشار گارهای گلخانه ای بخصوص گاز دی اكسیدكربن و سازگاری با گرمایش ۱.۵ درجه ای، مبحث سوم و تقویت همكاری های جامعه جهانی به منظور كسب آمادگی در برابر افزیش ۱.۵ درجه ای دما و كاهش آثار سوء آن همینطور تلاش های بین المللی برای دستیابی به توسعه پایدار می باشد.

این كارشناس سازمان هواشناسی اظهار نمود: سند گرمایش جهانی ۱.۵ درجه بر لزوم برنامه ریزی كشورهای مختلف در زمینه محدودسازی افزایش دما تا سال ۲۱۰۰ تاكید دارد. همینطور این سند، از لحاظ سیاستگذاری های جهانی به منظور كاهش انتشار گازهای گلخانه ای اهمیت بسیاری دارد.
1397/07/17
13:08:13
5.0 / 5
1853
تگهای خبر: آب , اقلیم , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است