امروز شش استان بارانی می شود، كاهش ۵ درجه ای دما در شمال شرق كشور

امروز شش استان بارانی می شود، كاهش ۵ درجه ای دما در شمال شرق كشور

حیوان خانگی بگیر: مدیر كل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به كاهش ۵ درجه ای دما در شمال شرق كشور، اظهار داشت: امروز (۲۱ مهرماه) بارش باران برای استان های مازندران، گیلان، غرب استان گلستان، اردبیل، دامنه های جنوبی البرز و شمال استان های تهران، سمنان و البرز پیش بینی می گردد.احد وظیفه در گفت وگو با ایسنا اظهار كرد: بر مبنای آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی، امروز (۲۱ مهر ماه) در نوار شمالی كشور، افزایش ابر، بارش باران، وزش باد و گاهی رعد و برق، همراه با كاهش نسبی دما پیش بینی می گردد. همینطور امروز دریای خزر مواج است.

وی اضافه كرد: امروز (۲۱ مهرماه) علاوه بر نوار شمالی كشور برای غرب، شمال غرب و ارتفاعات در مناطق مركزی افزایش ابر و بارش پیش بینی می گردد همینطور رگبار باران، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی در استان های زنجان، كردستان، كرمانشاه، لرستان، قزوین، همدان، مركزی، چهارمحال و بختیاری، كهگیلویه و بویر احمد، شمال استان های فارس و خوزستان و غرب استان های اصفهان ویزد رخ می دهد.

مدیر كل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی با تاكید براینكه بعدازظهر امروز (۲۱ مهرماه) از شدت بارش در شمال كشور كاسته خواهد شد، اظهاركرد: فردا (۲۲ مهرماه) در سواحل خزر بارش پراكنده رخ می دهد. همینطور فردا در استان های كردستان، تهران، البرز، همدان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، كهگیلویه و بویراحمد، فارس، ارتفاعات زاگرس جنوبی در استان كرمان و شمال هرمزگان، ایلام، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، مركزی و غرب اصفهان، ابرناكی، رگبار و رعد و برق پیش بینی می گردد.

وظیفه با اشاره به اینكه فردا (۲۲مهرماه)، در نوار شرقی كشور بخصوص در منطقه زابل وزش باد شدید رخ خواهد داد در مورد شرایط جوی كشور طی روز دوشنبه ( ۲۳ مهر ماه) اظهار داشت: پس فردا در شمال شرق كشور شرایط ناپایدار توسعه پیدا می كند. همینطور در این روز بارش باران، وزش باد و گاهی رعد و برق در استان های ساحلی خزر پیش بینی می گردد كه در گلستان و شرق مازندران شدت بیشتری خواهد داشت.

این كارشناس سازمان هواشناسی تصریح كرد: در روز دوشنبه (۲۳ مهرماه) علاوه بر این مناطق در استان های خراسان رضوی، كرمان، یزد، سمنان، شمال خراسان جنوبی، خوزستان و شمال فارس، افزایش ابر، وزش باد و رگبار و رعد و برق پیش بینی می گردد. احتمال سیلابی شدن ناگهانی مسیل ها و رودخانه ها در استان های كرمانشاه، كردستان، لرستان، خراسان شمالی، ایلام و شمال خوزستان دور از انتظار نیست.

وی با اشاره به اینكه كاهش محسوس دمای هوا تا حد ۴ تا ۵ درجه سلسیوس برای شمال شرق كشور انتظار می رود، اظهار نمود: طی هفته آینده با تداوم جریان های مرطوب جنوبی به غرب كشور، افزایش ابر، بارش و وزش باد و گاهی رعد و برق در دامنه های زاگرس مركزی و جنوبی پیش بینی می گردد. همینطور طی سه روز آینده در ارتفاعات البرز مركزی احتمال بارش برف وجود دارد.

وظیفه در انتها در مورد شرایط آب و هوایی تهران طی دو روز آینده اظهار داشت: آسمان تهران فردا (۲۲مهرماه) نیمه ابری، گاهی ابری، همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد خواهد بود. بیشترین و كمترین دمای تهران در این روز ۱۴ و ۱۴ درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد. تهران در روز دوشنبه (۲۳ مهرماه)، هوای تهران صاف تا قسمتی ابری، گاهی ابری با احتمال بارش و وزش باد شدید با بیشترین و كمترین دمای ۲۵ و ۱۵ درجه سانتیگراد خواهد بود.
1397/07/21
14:24:27
5.0 / 5
2538
تگهای خبر: آب , آسمان , بارش , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است