انتقال پسماند اسیدی به شهرك صنعتی خمین ممنوع گردید

انتقال پسماند اسیدی به شهرك صنعتی خمین ممنوع گردید

حیوان خانگی بگیر: خمین - مدیركل حفاظت محیط زیست استان مركزی اظهار داشت: انتقال و رهاسازی هرگونه پسماند صنعتی بخصوص پسماندهای اسیدی به شهرك صنعتی خمین ممنوع می باشد.


«رضا میرزایی» روز دوشنبه در نشست بررسی مشكلات زیست محیطی شهرك صنعتی خمین، اضافه كرد: واحد بهینه سازی و بازیافت پسماندهای اسیدی در شهرك صنعتی خمین فعال بود كه به علت نبود زیرساخت مناسب زیست محیطی غیر فعال گشته است.
وی اظهارداشت: بر همین مبنا تا فراهم شدن زیر ساخت مطلوب و مورد تاییدمحیط زیست و صدور مجوز فعالیت هرگونه نقل و انتقال پسماند اسیدی به این واحد بازیافت ممنوع می باشد و با خاطیان برخورد می گردد.
مدیر كل حفاظت محیط زیست استان مركزی افزود: 6 واحد تولیدی تصفیه دوم روغن در شهرك صنعتی خمین فعال است كه این واحدها باید پسماند های تولیدی خویش را به واحدهای پذیرنده و دارای مجوز زیست محیطی در استان های دیگر برای بازیافت منتقل كنند.
میرزایی با انتقاد از تخلیه پسماندهای صنعتی در شهرك صنعتی خمین اظهار داشت: رهاسازی فاضلاب و ضایعات صنعتی در مكان های مختلف شهرك صنعتی این شهرستان سبب انتشار بوی نامطبوع، آلودگی زیست محیطی و از بین رفتن حاصلخیزی بخشی از اراضی كشاورزی منطقه می گردد.
مدیر كل حفاظت محیط زیست استان مركزی افزود: پسماندهای صنعتی در شهرك صنعتی باید با مدیریت اصولی ساماندهی گردد و از فعالیت واحدهای صنعتی آلاینده نظیر ذوب ضایعات به بهانه تولید اشتغال و رونق صنعتی در زادگاه معمار كبیر انقلاب جلوگیری می گردد.
وی اظهار داشت: اولویت اصلی حفاظت محیط زیست ساماندهی و مدیریت پسماندها است و تلاش می گردد واحدهای تولیدی به صورت اكوسیستمی در كنار یكدیگر قرار گیرند و پسماند یك واحد صنعتی خوراك واحد صنعتی دیگر باشد.
میرزایی اظهار داشت: راهبرد دیگر برای حفظ محیط زیست و جلوگیری از آلایندگی زیست محیطی این است كه واحدهای صنعتی كه دارای پتانسیل آلایندگی هستند نزدیك واحدهای مسكونی استقرار نیابند.
فرماندار خمین هم در این نشست بر ساماندهی پسماندهای صنعتی تصریح كرد و اضافه كرد: توسعه صنعت در این شهرستان نباید به بخش كشاورزی و منابع طبیعی لطمه بزند.
«احمد طهرانی» اضافه كرد: خمین منطقه ای كشاورزی است، با اینكه در سال های اخیر به علت خشكسالی به بخش صنعت بیشتر توجه شده اما دلیل بر بی توجهی به كشاورزی نیست و از هر فعالیت صنعتی كه سبب لطمه به بخش كشاورزی و مشكلات زیست محیطی شود جلوگیری می گردد.
فرماندار خمین اظهار داشت: تلاش می گردد مشكلات زیرساختی واحد صنعتی بازیافت پسماندهای اسیدی در شهرك صنعتی حل شود تا با فعال شدن این واحد پسماندهای اسیدی تولید شده توسط واحد صنعتی تصفیه دوم روغن بازیافت شوند.
طهرانی اظهارداشت: تا فعال شدن این واحد هر گونه نقل و انتقال و دپوی پسماند در محوطه این شركت ممنوع می باشد و واحدهای صنعتی با جمع آوری پسماندهای تولیدی را به شركتهای پذیرنده منتقل كنند.
فرماندار خمین اظهار داشت: رها سازی انواع نخاله های ساختمانی به چهره طبیعت هم لطمه وارد می كنند و باید مدیریت شود.
طهرانی با اشاره به اینكه مدیریت پسماند زمینه اشتغال را فراهم می آورد تصریح كرد: باید از این ظرفیت در جهت رونق اقتصادی و تولید اشتغال بهره برد.
وی عنوان كرد: رویكرد اصلی دولت تدبیر و امید توجه به محیط زیست است و حتی رهبر معظم انقلاب هم بارهابر اهمیت این مورد تاكید داشته اند.
فرماندار خمین افزود: حفظ محیط زیست بر توسعه صنعت این شهرستان اولویت دارد و زندگی سالم با در نظر گرفتن مسائل زیست محیطی حاصل می گردد.
شهرستان خمین از توابع استان مركزی دارای یك شهرك صنعتی در هشت كیلومتری جاده خمین - اراك و 2 نواحی صنعتی است.
7277/6013/


1397/07/23
14:34:45
5.0 / 5
2099
تگهای خبر: كشاورزی , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است