مردم در بندرعباس اخطار آلودگی هوا را جدی بگیرند

مردم در بندرعباس اخطار آلودگی هوا را جدی بگیرند

حیوان خانگی بگیر: بندرعباس- استان هرمزگان از روز پنجشنبه 10 آبان ماه به دنبال فعالیت یك سامانه بارشی ناپایدار، شاهد شرایط جوی و دریایی نامساعدی است كه بروز پدیده گرد و غبار هم از تاثیرهای فعالیت این سامانه در اقصی نقاط این استان همچون بندرعباس مركز هرمزگان است.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایرنا، در این روزها با وجود كاهش بین دو تا پنج درجه ای دمای هوا در بندرعباس، شرایط چندان مناسبی بر هوای بندرعباس حاكم نبوده و پدیده گرد و غبار مشكلاتی را برای بیشتر مردم بخصوص گروه های حساس بوجود آورده است.
سرفه های پیاپی، سوزش چشم، قرار گرفتن لایه ای از غبار بر روی وسایل منزل و نداشتن شعاع دید 100 متری در بیرون از منزل، افسردگی، گلودرد و آسم و آلرژی همه و همه ارمغان گرد و غبار برای مردم این منطقه است.
اوج آلودگی هوا در بندرعباس پس از ظهر شنبه 12 آبان ماه بود كه میزان غلظت گرد و غبار از جانب اداره كل حفاظت محیط زیست هرمزگان 95 میكرو گرم بر متر مكعب اعلام گردید كه این میزان برای گروه های حساس می تواند خطر آفرین باشد و مردم، بخصوص این گروه ها باید اخطار آلودگی هوا را جدی بگیرند.
براساس شاخص ها آلودگی هوا وجود میكروگرم بر متر مكعب بین 0 تا 50 هوای پاك، 51 تا 100 سالم، 101 تا 150 ناسالم (ویژه گروه های سنی حساس)، 151 تا 200 ناسالم (عموم گروه های سنی)، 201 تا 300 بسیار ناسالم و 301 به بالا خطرناك می باشد.

**گروه های حساس هشدارهای آلودگی هوا را جدی بگیرند
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشكی هرمزگان روز یكشنبه در گفت و گو با ایرنا تصریح كرد: شهروندان بندرعباس بخصوص گروه های حساس با عنایت به آلودگی هوا و وجود ذرات معلق ریزگردها تا بهبود شرایط جوی از خانه هایشان خارج نشوند.
دكتر فاطمه نوروزیان بیان داشت: در این شرایط كودكان، سالمندان، زنان باردار، بیماران قلبی، ریوی و تنفسی بعنوان گروه های حساس، به هیچ وجه نباید از خانه خارج شوند.
وی تصریح كرد: شهروندان در شرایط آلودگی هوا حتما باید از ماسك های فیلتردار استفاده كنند، چون كه ماسك های معمولی هیچ فاید ای ندارد..
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشكی هرمزگان اظهار نمود: این ریزگردها امكان دارد زمینه ساز حمله های آسمی، قلبی و ریوی، بیماری های عفونی تنفسی، آلرژیك و آلودگی های چشمی باشد و همه مردم بخصوص گروه های حساس باید هشدارها را جدی بگیرند.

**ناپایداری جوی در هرمزگان تا دوشنبه ادامه دارد
كارشناس پیش بینی اداره كل هواشناسی هرمزگان اظهار داشت: ناپایداری جوی در استان با تدوام فعالیت سامانه پرفشار سرد شمالی تا دوشنبه ادامه دارد و طی این مدت افزایش سرعت باد های شمال شرقی در هرمزگان پیش بینی می گردد.
مرضیه سی سی پور به خبرنگار ایرنا تصریح كرد: گرد و غبار ناشی از فعالیت این سامانه باعث كاهش دید افقی در بندرعباس تا یك هزار و 700 در عصر شنبه شد.
كارشناس پیش بینی اداره كل هواشناسی هرمزگان بیان داشت: میزان دید افقی در هوای مناسب 10 هزار متر است.
سی سی پور اظهار داشت: با ادامه فعالیت سامانه سرد بارشی برای مناطق شمالی، مركزی و شرقی استان، تنگه هرمز، دریای عمان و شرق خلیج فارس، وقوع گرد و غبار و مواج بودن دریا پیش بینی می گردد.
7198/6048


1397/08/13
12:22:40
5.0 / 5
2158
تگهای خبر: آب , آلودگی هوا , بارش , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است