یك مسئول بین المللی گرد و غبار:

عوامل انسان ساز نقش مهمی در تشدید گرد و غبار داشته است

عوامل انسان ساز نقش مهمی در تشدید گرد و غبار داشته است

حیوان خانگی بگیر: اهواز - مدیر تخصصی گروه منطقه ای سامانه مشورتی و ارزیابی پیش آگاهی توفان ها، گرد و غبار و ماسه برای منطقه شمال آفریقا، اروپا و خاورمیانه اظهار داشت: عوامل انسان ساز در منطقه خاورمیانه نقش مهمی در تشدید فعالیت چشمه های گرد و غبار داشته اند.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایرنا انریك ترادیلاس ENRIC TERRADELLAS روز شنبه در همایش و هفتمین كارگاه آموزشی بین المللی مدل سازی و پیش بینی گرد و غبار در هتل نیشكر اهواز بیان كرد: این مورد سوء مدیریت منابع آبی را نشان داده است اما با تغییرات مختلف قابلیت اصلاح شدن را دارد.
وی اضافه كرد: ایران حركت های خوبی برای بیابان زدایی انجام داده كه در منطقه قابل ملاحظه است.
ترادیلاس بیان كرد: از آنجائیكه مساله گرد و غبار فرامرزی است ضرورت افزایش همكاری منطقه ای با عنایت به شرایط سیاسی موجود بسیاز حایز اهمیت است.
مدیر تخصصی گروه منطقه ای سامانه مشورتی و ارزیابی پیش آگاهی توفان ها، گرد و غبار و ماسه برای منطقه شمال آفریقا، اروپا و خاورمیانه افزود: همكاری بین بخش های مختلف و درگیر با مساله گرد و غبار می تواند حالت هم افزایی تولید و نتایج خوبی را به همراه داشته باشد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان هم اظهار داشت: گرد و غبار همراه ما شده و از آن گریزی نیست.
فرامند هاشمی زاده بیان كرد: در گذشته كمربند سبز اطراف خوزستان شامل تالاب ها، رطوبت خاك، نخلستان ها و زراعت ها تا اندازه زیادی از گرد و غبار جلوگیری می كرد كه دخالت انسان بزرگترین عامل از بین رفتن این كمربند بود و همینطور دوران جنگ تحمیلی هم اثرات مخربی بر طبیعت خوزستان داشت.
وی اضافه كرد: خشكسالی هم در این زمینه موثر است اما در جوامعی كه برای مبارزه و كنترل خشكسالی برنامه ریزی دارند به راحتی از این مشكلات عبور می كنند.
هاشمی زاده اظهار داشت: در سال های اخیر توان و دانش مردم نادیده گرفته شده ازاین رو باید آموزش مردم و مشاركت دادن مردم را در دستور كار قرار دهیم.
هفتمین كارگاه آموزشی بین المللی مدل سازی و پیش بینی گرد و غبار از 19 تا 23 آبان در اهواز در حال برگزاری است و میهمانانی از اسپانیا، پاكستان و نیجریه در این همایش شركت دارند.
3004/ 6037


1397/08/20
14:22:23
5.0 / 5
2067
تگهای خبر: آب , آموزش , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است