كارشناس هواشناسی: سامانه جدیدی وارد كشور می گردد

كارشناس هواشناسی: سامانه جدیدی وارد كشور می گردد

حیوان خانگی بگیر: تهران- مدیر كل شبكه پایش سازمان هواشناسی با اشاره به پایداری هوا در بسیاری مناطق كشور، انباشت آلاینده ها را در كلانشهرها شامل تهران، اصفهان و اراك پیش بینی نمود و اضافه كرد: سامانه جدیدی از سمت جنوب و جنوب غرب وارد كشور می گردد.


مسعود حقیقت روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار علمی ایرنا تصریح كرد: امروز شاهد افزایش ابر در سواحل دریای خزر بخصوص استان گلستان هستیم، همینطور استان های خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی با این پدیده روبرو هستند. شهر گرگان در استان گلستان به علت همین پدیده امروز بامداد شاهد ریزش باران بود.
وی اضافه كرد: سامانه جدیدی از اواخر امشب از سمت جنوب و جنوب غرب وارد كشور می گردد و فردا (سه شنبه) ساكنان استان های خوزستان، بوشهر، فارس، كهگیلویه و بویراحمد، یزد، جنوب اصفهان، كرمان، هرمزگان و خراسان جنوبی تحت تاثیر این سامانه شاهد بارش باران همراه با رعد و برق خواهند بود.
به گفته مدیر كل شبكه پایش سازمان هواشناسی، فعالیت این سامانه از روز چهارشنبه (30 آبان) كاسته خواهد شد و در استان های محدودتری مانند كرمان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان و خراسان رضوی و جنوبی در شكل بارش های رگباری و پراكنده فعال است.
وی با اشاره به پایداری هوا در استان تهران هم اظهار داشت: امروز و فردا انباشت آلاینده ها را در كلانشهرها بخصوص استان های تهران، اصفهان و اراك شاهد می باشیم. شاخص آلایندگی روزهای سه شنبه و چهارشنبه در تهران به ترتیب برای گروه های حساس و همه گروه ها ناسالم خواهد بود.

***ورود سامانه بارشی از غرب كشور
حقیقت تصریح كرد: از اواخر هفته جاری سامانه بارشی نسبتا فعالی از سمت غرب وارد ایران شده و كل كشور را دربرمی گیرد، انتظار داریم این سامانه تا اواسط هفته آینده فعال باشد.
وی اظهار داشت: سامانه بارشی مورد اشاره احیانا روزهای شنبه و یكشنبه (3 و 4 آذر) باعث بارش های خوبی در شهر تهران هم خواهد شد.
مدیر كل شبكه پایش سازمان هواشناسی در مورد گرم ترین و سردترین نقاط كشور هم تصریح كرد: شهر ورزقان در استان آذربایجان غربی بامداد امروز با دمای 5 درجه زیرصفر سردترین و راسك در استان هرمزگان با دمای 36 درجه بالای صفر عناوین گرم ترین و سردترین مناطق كشور را به نام خود ثبت كردند.
وی اضافه كرد: دمای هوای تهران بامداد امروز به 7 درجه بالای صفر رسید، بیشینه هوای روز گذشته هم 16 درجه بالای صفر بود.
حقیقت همینطور به كشاورزان جنوب و غرب كشور سفارش كرد فرصت كشت محصولات تا روز پنجشنبه باقی است و می توانند برای كشت محصولات خود از بارش های هفته آینده استفاده كنند.
علمی**9157*2017


1397/08/28
12:55:24
5.0 / 5
2327
تگهای خبر: آب , بارش , محصولات , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است