بسته اجتماعی ایسنا در روز چهارشنبه

بسته اجتماعی ایسنا در روز چهارشنبه

حیوان خانگی بگیر: آخرین مهلت بهره مندی از بخشودگی جرایم رانندگی، طرح جامع و تفصیلی «تهران» بازبینی می شود، تصادف مرگبار در بزرگراه همت، وضعیت تامین و توزیع شیرهای بیماران PKU در شرایط تحریم و... همچون مهم ترین خبرهای تحریریه اجتماعی ایسنا در آخرین روز آبان ماه است.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، اداره اجتماعی ایسنا امروز چهارشنبه (30 آبان) بیشتر از 60 خبر را روی خروجی خود منتشر نموده است كه بعضی از مهمترین آنها در ادامه می آید:
طرح جامع و تفصیلی «تهران» بازبینی می شود
قائم مقام معاونت برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران با بیان این مطلب كه بازبینی طرح تفصیلی تهران در دستور كار است، اظهار داشت: مهم ترین مأموریت حوزه شهرسازی و معماری در پنج سال آینده، توسعه و بهبود سطح كیفیت زندگی با ارتقاء هویت و كیفیت طراحی معماری، احداث تعادل جمعیتی با رعایت سقف جمعیت پذیری طرح جامع و تفصیلی، ایمن سازی در برابر سوانح طبیعی (زلزله، سیل و...)، ارتقاء كیفیت ساخت وساز شهری، ساماندهی و صیانت از حریم پایتخت و حفاظت و صیانت از باغات است.
امیر آریازند در گفت وگو با ایسنا، ضمن تشریح برنامه های حوزه راهبردی، كالبدی-فضایی، معماری و شهرسازی در برنامه سوم شهر تهران اظهار نمود: شهر تهران بعنوان محل فعالیت تقریباً 11 میلیون نفر در روز و محل سكونت كمتر از 9 میلیون نفر جمعیت در شب با چالش های فراوانی روبروست كه می توان به وجود بافت های فرسوده و ناكارآمد شهری، نازل بودن كیفیت ساخت وساز، نادیده گرفتن حقوق شهروندان در ساخت وسازها و عدم نظارت و كنترل صحیح بر آن، وجود تعارضات در حریم و نبود مدیریت یكپارچه در آن و تخریب باغات اشاره نمود.

تصادف مرگبار در بزرگراه همت
سخنگوی سازمان آتش نشانی از وقوع یك حادثه تصادف مرگبار در راه غرب به شرق بزرگراه همت آگاهی داد.
سید جلال ملكی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینكه این حادثه در ساعت ۵: ۵۲ دقیقه پگاه امروز چهارشنبه به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی شهر تهران اعلام شد، اظهار داشت: این حادثه در راه غرب به شرق بزرگراه همت پس از خروجی امام علی اتفاق افتاده بود كه با بیان این حادثه بلافاصله دو ایستگاه به محل حادثه اعزام شدند.

وضعیت تامین و توزیع شیرهای بیماران PKU در شرایط تحریم
رییس اداره ژنتیك وزارت بهداشت، ضمن تشریح بیماری PKU (فنیل كتونوری)، درباره وضعیت شیرهای مورد نیاز بیماران PKU توضیحاتی را ارئه كرد.
دكتر اشرف سماوات در گفت وگو با ایسنا، در تعریف بیماری PKU اظهار داشت: PKUیك بیماری متابولیك ارثی است. این بیماری به سبب اختلال در روند تجزیه و هضم فنیل آلانین به وجود می آید. بدین سان بیمارانPKU نمی توانند فنیل آلانین موجود در مواد غذایی را تحمل كنند و این ماده در خون آنها تجمع پیدا می كند كه سبب بروز عوارض NV سیستم عصبی و دیگر سیستم های بدن میگردد. در عین حال بیشترین تظاهرات این بیماری، عصبی مانند عقب ماندگی ذهنی، تشنج، اختلالات ذهنی و رفتاری و... است.

فراخوان سازمان غذا و دارو برای تامین داروهای مورد نیاز سال ۹۸
مدیركل امور دارو و مواد تحت كنترل سازمان غذا و دارو جهت برنامه ریزی برای تامین داروهای مورد نیاز كشور در سال ۹۸ فراخوان داد.
دكتر محمد عبده زاده در این باره به ایسنا، گفت: برنامه ریزی برای تامین داروهای مورد نیاز سال آینده باید تا اختتام آذرماه صورت گیرد و بر همین مبنا از شركت های تولید كننده و وارد كننده خواسته ایم تا ۹ آذرماه برنامه های پیشنهادی خودرا در سامانه مربوطه وارد كنند.

قانون منع به كارگیری بازنشستگان كرامت سالمندان را حفظ می كند؟
رئیس انجمن مددكاری اجتماعی ایران با اشاره به قانون منع به كارگیری بازنشستگان اظهار داشت: این نوع سیاست گذاری نه تنها هیچ كمكی به حفظ تكریم سالمندان نكرده بلكه مشكل اشتغال جوانان را هم حل نمی كند.
سید حسن موسوی چلك در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینكه ۹.۳ درصد جمعیت كشور بالای ۶۰ سال سن دارند، اظهار نمود: استانداردها می گویند كه اگر كمتر از ۴ درصد جمعیت كشوری سالمند باشد، این كشور جوان، اگر بین ۴ تا ۶ درصد جمعیت كشوری سالمند باشند آن كشور میانسال و چنانچه بین ۶ تا ۷ درصد جمعیتش سالمند باشند، سالمند محسوب می شود؛ حتی اگر این شاخص بالای ۱۰ درصد باشد باز ایران فاصله چندانی با سالمندی ندارد.

تصادفات رانندگی علت ۲۰ درصد «بی سرپرست» شدن خانواده ها
آمارهای انجمن مددكاری ایران نشان داده است كه امروزه تصادفات رانندگی یكی از سه عامل اصلی مرگ و میر در ایران و نهمین عامل مرگ و میر در جهان محسوب شده و سومین علت بی سرپرستی زنان تحت پوشش سازمان بهزیستی تصادفات رانندگی به حساب می آید. همین طور طبق آخرین سرشماری های سال ۹۰، ۲۰ درصد پدیده بی سرپرستی ناشی از «تصادفات» بوده است.
چند روز پیش روز جهانی "یادواره قربانیان حوادث ترافیكی جاده ها" بود؛ این روز به منظور توجه به افرادی كه به سبب حوادث ترافیكی جان خودرا از دست داده و یا دچار نوعی معلولیت شده اند نام گذاری شده است. آمارهای ثبت شده در این زمینه نشان داده است افرادی كه در این حوادث عضوی از خانواده شان را از دست داده و یا عزیزشان تا اختتام عمر با نوعی معلولیت دست و پنجه نرم می كنند، به فراموشی سپرده می شوند.

حذف نظارت خانواده ها بر دفتر مشق دانش آموزان
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه در طرح تكالیف مهارت دیگر نیازی نیست خانواده ها به رونویسی و دفتر مشق بچه ها نظارت كنند اظهار داشت: اما چون خانواده ها شریك اصلی تعلیم و تربیت كودكان اند و نقش مهمی در آن دارند باید كمك كنند تا فرزندانشان بتوانند مهارت های اساسی را تمرین كنند.
رضوان حكیم زاده در گفت وگو با ایسنا، درباره تكالیف مهارت محور دوره ابتدایی و گلایه برخی والدین در خصوص افتادن امر آموزش از دوش معلم به دوش خانواده ها اظهار نمود: اتفاقا قضیه برعكس است و معمولا در تكالیف سنتی كه به بچه ها می دادیم و تمارینی كه از كتب گوناگون به بچه ها داده می شد تا صفحاتی را حل و رونویسی كنند، خانواده ها را بسیار درگیر می كرد.

آزمون های تستی چند گزینه ای، ضعیف ترین نوع آزمون ها
رئیس پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش از معرفی دانش آموزان و معلمان برتر پژوهنده در ماه آتی آگاهی داد.
فرهاد كریمی در نشست خبری كه در استودیو الفبا وزارت آموزش و پرورش در آستانه هفته پژوهش در آذر ماه برگزار گردید با اشاره به اینكه بعنوان تنها مركز پژوهشی آموزش و پرورش عضو هیئت علمی و تابع قواعد وزارت علوم هستیم، اظهار نمود: ظرفیت ها و ماموریت هایی داریم و هر ساله برنامه بزرگداشت هفته پژوهش را انجام می دهیم.

تست صدای اگزوز خودروها در مراكز معاینه فنی
یك كارشناس صوت شركت كنترل كیفیت هوای تهران با اشاره به تأیید نهایی دستورالعمل تست صدای اگزوز وسایل نقلیه در مراكز معاینه فنی اظهار داشت: طرح پایلوت تست صدا توسط سازمان محیط زیست در تعداد مشخصی از مراكز معاینه فنی اجرا و نتایج آن اعلام میگردد.
به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، برمبنای ماده ۲۹ قانون هوای پاك تولید هر گونه آلودگی صوتی توسط منابع ثابت و متحرك ممنوع می باشد و متخلفان جریمه نقدی می شوند. آیین نامه اجرایی این ماده باید توسط سازمان حفاظت محیط زیست و با همكاری دستگاه های مربوط حداكثر ظرف مدت سه ماه از تاریخ ابلاغ قانون هوای پاك تهیه می شد و به تصویب هیأت وزیران می رسید. در این راستا حدود دو ماه گذشته بود كه الهام كریمی - كارشناس صوت شركت كنترل كیفیت هوای تهران - از تهیه دستورالعمل تست صدای اگزوز وسایل نقلیه در مراكز معاینه فنی توسط كمیته كنترل و پایش آلودگی صوتی شهر تهران آگاهی داده بود.

آخرین مهلت بهره مندی از بخشودگی جرایم رانندگی
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی اعلام نمود: برای بهره مندی از بخشودگی جریمه دو برابری دیركرد جرایم رانندگی تنها تا اختتام آذر ماه فرصت وجود دارد.
سردار تقی مهری در گفت وگو با ایسنا، درباره بخشودگی جریمه دیركرد جرایم رانندگی اظهاركرد: برمبنای مصوبه مجلس شورای اسلامی جریمه های دو برابری ناشی از دیركرد پرداخت جرایم رانندگی تا اختتام آذر ماه امسال بخشیده خواهد شد.

محدودیت های ترافیكی جاده ها در تعطیلات آخر هفته
مركز كنترل ترافیك پلیس راهور ناجا ممنوعیت ها و محدودیت های ترافیكی ویژه تعطیلات آخر هفته را اعلام نمود.
به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، پربازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:
برف و باران در راه ایران
آخرین مهلت بهره مندی از بخشودگی جرایم رانندگی
تصادفات رانندگی علت ۲۰ درصد «بی سرپرست» شدن خانواده ها
محدودیت های ترافیكی جاده ها در تعطیلات آخر هفته
طرح جامع و تفصیلی «تهران» بازبینی می شود1397/09/01
20:26:45
5.0 / 5
2370
تگهای خبر: آب , آموزش , بهداشت , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است