دود فلرهای نفتی در حلق اهوازی ها

دود فلرهای نفتی در حلق اهوازی ها

حیوان خانگی بگیر: مدیركل حفاظت محیط زیست خوزستان اظهار داشت: سهم خودرو در آلودگی نسبت به سهم صنعت در خوزستان در مقایسه با سایر كلان شهرها كمتر است كه این مورد به فعالیت فلرهای نفتی برمی گردد كه باعث بالا رفتن سهم آلودگی صنعت شده است.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، احمدرضا لاهیجان زاده در جلسه شورای ترافیك كه (3 آذرماه) در استانداری خوزستان برگزار شد، با اشاره به طرح LEZ (كنترل آلودگی هوای شهر) اظهار نمود: خودروهایی كه در محدود LEZ تردد می كنند نباید فرسوده باشند. همینطور باید معاینه فنی شده باشند.

وی با اشاره به اینكه محدوده LEZ باید دوربین كنترل هوشمند داشته باشد، خاطرنشان كرد: معاینه فنی باید در این محدوده صورت گیرد و به تدریج در سطح شهر اجرا شود. البته برای كلان شهر محدوده LEZ كل شهر است. حدود 90 درصد از 57 درصد سهم صنعت در آلودگی به علت وجود فلرهای نفتی است. این امر سبب شده است كه سهم آلودگی خودرو كمتر نشان داده شود.

مدیركل حفاظت محیط زیست خوزستان اظهار داشت: میزان آلودگی در ساعت 6 بامداد و بعدازظهر كه خودروها بیشتر تردد می كنند جهش چشمگیری پیدا می كند و شرایط شهر در دو تا سه ساعت از سالم به ناسالم می رود.

وی بیان كرد: در سال قبل حدودا برای اولین بار اینورژن را در آذرماه و دی ماه در اهواز داشتیم، ازاین رو باید حمل و نقل ترافیك در این شهر مدیریت شود. در این زمینه باید توجه گردد كه اهواز حالت "دشت" دارد و وزش باد در این شهر نسبت به برخی شهرهای دیگر بیشتر است.

مدیركل حفاظت محیط زیست خوزستان با اشاره به بحث سیاهه انتشار، خاطرنشان كرد: سیاهه انتشار، همه منابع آلودگی هوا را شناسایی و سهم هر كدام را در هر پارامتر مشخص می كند. طبق مطالعات سال 91، سهم خودرو در آلودگی 30 درصد بوده است. سهم خودرو در آلودگی نسبت به سهم صنعت در خوزستان در مقایسه با سایر كلان شهرها كمتر است كه این مورد به فعالیت فلرهای نفتی برمی گردد كه باعث بالا رفتن سهم آلودگی صنعت شده است.

لاهیجان زاده عنوان كرد: امسال سازمان حفاظت محیط زیست اعتباری دریافت كرد و چند كلان شهر را برگزید تا مطالعه سیاهه انتشار در آنها صورت گیرد كه اهواز جزو این شهرها بود. مطالعه سیاهه انتشار در اهواز اجرایی شده و امیدواریم این مطالعه تا كمتر از یك سال صورت گیرد. مطالعه سیاهه انتشار می تواند زمینه ای برای برنامه های بعدی كاهش آلودگی هوا شود.


1397/09/04
17:06:41
5.0 / 5
2047
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است