ممنوعیت شكار پرندگان مهاجر در سیستان و بلوچستان ادامه دارد

ممنوعیت شكار پرندگان مهاجر در سیستان و بلوچستان ادامه دارد

حیوان خانگی بگیر: زاهدان - مدیر كل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان اظهار داشت: شكار پرندگان زمستان گذران در این خطه از ایران اسلامی همچنان ممنوع می باشد و با متخلفان برخورد قانونی میگردد.


وحید پورمردان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: با عنایت به كاهش دما و كوچ پرندگان مهاجر به مناطق گرمسیری سیستان و بلوچستان متاسفانه شاهد افزایش حضور بی شمار شكارچیان و پخش دام های صید پرندگان مهاجر در استان هستیم.
وی با اشاره به اینكه شكار پرندگان مهاجر در سیستان و بلوچستان تا زمان صدور پروانه شكار ممنوع می باشد اظهار داشت: هم اینك گروه های یگان حفاظت محیط زیست این استان به صورت شبانه روزی در مراكز تجمع پرندگان زمستان گذران حضور دارند تا با متخلفان برخورد كنند.
مدیر كل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان اظهار داشت: در صورت عدم تایید بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان مهاجر منطقه از طرف دامپزشكی، شكارچیان باید پروانه شكار از محیط زیست دریافت و سپس برابر مقررات مبادرت به شكار كنند.
وی با تاكید بر برخورد جدی با سودجویان و متخلفان شكار و صید پرندگان مهاجر در سیستان و بلوچستان گفت: ضروری می باشد بلا های ناشی از شكار پرندگان مهاجر نظیر شیوع بیماری آنفلوآنزای پرندگان، تهدید صنعت مرغداری و انقراض نسل پرندگان مهاجر به مردم اطلاع رسانی شود تا با فرهنگ سازی تا حدودی به كنترل و كاهش شكار در منطقه كمك كرد.
پورمردان بیان كرد: تالاب بین المللی خلیج گواتر و خورباهو بعنوان یكی از سایت های اصلی سرشماری پرندگان سیستان و بلوچستان در این موقع از سال میزبان شمار زیادی از این مهمانان زمستانی است.
وی اشاره كرد: برمبنای سرشماری های سالانه و زمستانی در سواحل دریاها هر سال در حدود 2 میلیون پرنده مهاجر همچون فلامینگو و مرغ های دریایی به ایران می آیند كه بخشی از آنها به سواحل سیستان و بلوچستان كوچ می كنند.
مدیر كل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان اظهار داشت: این پرندگان مهاجرت خودرا از كشورهای شمالی و منطقه سیبری به مناطق جنوبی تر می رسانند كه این استان با نوار ساحلی طولانی، وجود خورها و خلیج های متعدد، تنوع گیاهان آبزی و وفور مواد غذایی زیستگاه مناسبی برای پرندگان آبزی و كنار آبزی است.
به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایرنا چابهار واقع در جنوب شرق سیستان و بلوچستان به سبب شرایط مساعد اقلیمی و داشتن زیستگاه های متنوع، هر ساله پذیرای شمار زیادی از پرندگان مهاجر آبزی و كنار آبزی است.
7316**3213


1397/09/06
18:51:06
5.0 / 5
2594
تگهای خبر: آب , اقلیم , انقراض , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است