ممنوعیت كامل توزیع افزودنی ها در جایگاه های سوخت

ممنوعیت كامل توزیع افزودنی ها در جایگاه های سوخت

به گزارش حیوان خانگی بگیر معاون تامین و توزیع شركت ملی پخش فرآورده های نفتی از ممنوعیت كامل توزیع افزودنی ها در جایگاه های سوخت اطلاع داد و اظهار داشت: وزارت نفت، نه در توزیع افزودنی های سوخت نقش دارد و نه موافق آن است.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، بررسی منع توزیع افزودنی های سوخت در جایگاه های سوخت در سی و دومین جلسه كارگروه ملی كاهش آلودگی هوا كه در سازمان محیط زیست برگزار شد، در دستور كار قرار گرفت.

اكبری - معاون تامین و توزیع شركت ملی پخش فرآورده های نفتی - در این باره اظهار داشت: افزودنی هایی كه در جایگاه های سوخت تولید می شود، تولید شده پالایشگاه های وزارت نفت نیست و هیچگاه وزارت نفت اعلام نكرده كه سوخت تولیدی در پالایشگاه ها، نیازمند افزودنی است.

وی تصریح كرد: وزارت نفت، نه در توزیع افزودنی ها نقش داشته و نه موافق توزیع این افزودنی هاست.

معاون تامین و توزیع شركت ملی پخش فرآورده های نفتی، با اشاره به این كه عمده افزودنی ها تحت عنوان اكتان افزا در جایگاه های سوخت عرضه می شود، تصریح كرد: با عنایت به بررسی های انجام شده و نمونه برداری های صورت گرفته، علیرغم ادعاهای مطرح شده؛ این افزودنی ها سبب افزایش اكتان سوخت هم نمی گردد. هرچند كه نیازی به اكتان افزا نیست چون بنزین سوپر و معمولی در جایگاه ها توزیع می گردد كه نیازی به اكتان افزا ندارد. ازاین رو هیچ ضرورتی برای توزیع افزودنی ها در جایگاه های سوخت وجود ندارد.

اكبری با اشاره به بررسی توزیع افزودنی های سوخت در كمیسیون قاچاق با عنایت به قیمت افزودنی ها و تاثیر سوء آن برای موتور اظهار نمود: ممنوعیت توزیع افزودنی ها در جایگاه های سوخت اعلام شده است. مكاتبه ای هم با سازمان استاندارد انجام شده بر این مبنا كه اگر قرار باشد این افزودنی ها توزیع شود، حتما باید استاندارد ملی برای آن در نظر گرفته شود.

معاون تامین و توزیع شركت ملی پخش فرآورده های نفتی در انتها تصریح كرد: ممنوعیت كامل هرگونه افزودنی در جایگاه های سوخت مد نظر وزارت نفت می باشد.
1397/09/09
22:50:53
5.0 / 5
1895
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است