تأمین آب حیات وحش منطقه حفاظت شده میاندشت با تانكر آبرسانی

تأمین آب حیات وحش منطقه حفاظت شده میاندشت با تانكر آبرسانی

به گزارش حیوان خانگی بگیر كارشناس مسئول اداره حیات وحش اداره كل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی از تأمین آب حیات وحش منطقه حیات وحش میاندشت جاجرم با تانكرآبرسانی اطلاع داد.


«صالحی» در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به این كه منابع آبی موجود در بعضی چشمه های موجود در این استان كه حیات وحش از آن سیراب می شدند خشك شده و یا كم آب شده است، اظهار داشت: یكی از این مناطق میاندشت جاجرم بوده كه برای مرتفع ساختن این مشكل به صورت سیار آبرسانی می گردد.
وی با اشاره به این كه یوزپلنگ آسیایی و آهو همچون گونه های حیات وحش موجود در این منطقه بوده است، اضافه كرد: برای مرتفع ساختن این مشكل این اداره كل، پیمانكاری را به منظور آبرسانی در این منطقه بكار گرفته است.
صالحی افزود: در بعضی مناطق دیگر هم آب برخی چشمه ها كم شده است كه به صورت موقت با تانكر به آنها هم آبرسانی می گردد.
وی تصریح كرد: اما به صورت كلی با عنایت به افزایش جمعیت حیات وحش در استان امسال با مشكل چندانی در مورد تأمین آب مورد نیاز این حیوانات مواجه نیستیم.
این مقام مسئول در پاسخ به این پرسش كه آیا حیات وحش استان با كمبود علوفه و تغذیه هم مواجه هستند؟ خاطرنشان كرد: الان مشكلی در این باره وجود ندارد اما اگر روند خشكسالی به همین شكل ادامه یابد باید به فكر چاره ای باشیم.


1397/09/11
18:53:37
5.0 / 5
2113
تگهای خبر: آب , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است