آخرین آمار تلفات مرگ خاموش در ایران، استان های پرحادثه مشخص شدند

آخرین آمار تلفات مرگ خاموش در ایران، استان های پرحادثه مشخص شدند

به گزارش حیوان خانگی بگیر آخرین آمار تلفات مرگ خاموش اعلام و استان های پرحادثه و كم حادثه ارائه شد.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، رئیس ایمنی- بهداشت و محیط زیست شركت ملی گاز، امروز در نشست خبری آخرین آمار تلفات مرگ خاموش را اعلام و استان های پرحادثه و كم حادثه را معرفی نمود.
یوسفی پور، با بیان این كه سرانه حوادث ناشی از مرگ خاموش در سال ۱۳۹۶ نسبت به سال ۱۳۹۵ به ازای هر مشترك، ۲۳ درصد كاهش داشته است، اظهار داشت: حدود ۱۶سال است كه مسئولیت كنترل ایمنی و فنی لوله كشی داخلی بر عهده شركت ملی گاز نیست اما این شركت مسئولیت اجتماعی خویش را حفظ نموده است. اما وزارت راه و شهرسازی، سازمان نظام مهندسی، وزارت بهداشت، وزارت آموزش و پرورش و...نیز در این حوزه مسئولیت دارند.
وی ادامه داد: تلفات در آتش سوزی و انفجار ناشی از گاز طبیعی، زیر یك درصد افزایش داشته و این درحالی است كه سالانه میزان مشتركین گاز طبیعی، چهار درصد افزایش می یابد.

درخواست از وزارت راه برای رسیدگی به مبحث دودكش
رئیس ایمنی- بهداشت و محیط زیست شركت ملی گاز، در ادامه درباره عوامل مرگ خاموش توضیح داد: ۶۰درصد دلیل مرگ خاموش دودكش است و این سوال وجود دارد كه چرا دودكش در این ایران مسوول واقعی ندارد؟ از وزارت راه خواهش می نماییم به این مورد رسیدگی كنند. حدود ۲۶ درصد تلفات ناشی از نقصها وسایل گازسوز، حدود ۱۰ درصد عدم تهویه مناسب و حدود پنج درصد استفاده از وسایل پخت و پز است.

معرفی استان های پرحادثه و كم حادثه

یوسفی پور افزود: در سال ۱۳۹۶ نسبت به سال قبلش، استان های خراسان شمالی و سمنان از نظر حادثه خیزی در رده بالا قرار گرفته اند. سال ۱۳۹۵ استان اردبیل پرحادثه بود كه این استان در سال ۱۳۹۶ وضعیت بهتری پیدا كرد. اما وضعیت سمنان در این حوزه برعكس بوده است.
وی وضعیت كشور در فضای استفاده از گاز طبیعی در بخش مسكونی را به این صورت شرح داد كه حدود شش درصد پرحادثه، حدود ۲۶درصد متوسط در حادثه خیزی، حدود ۲۶ درصد كم حادثه و حدود سه درصد بدون حادثه بودند.
رئیس ایمنی- بهداشت و محیط زیست شركت ملی گاز، با بیان این كه وضعیت استان سمنان از نظر حادثه خیزی بسیار زیاد است، اظهار نمود: میزان حادثه در استان همدان بسیار كم است. هم چنین استان چهارمحال و بختیاری كه بسیار سرد است، كم حادثه بوده، درحالی كه بوشهر كه هوای گرمی دارد، حادثه خیزی بیش تری داشته است و باید گفت دمای استان در میزان حادثه خیزی تاثیری ندارد.
یوسفی پور اضافه كرد: از ابتدای سال ۱۳۷۴ تا انتهای سال ۱۳۹۶ حدود ۲۵۰۰ میلیارد مترمكعب گاز طبیعی در كشور توزیع شد كه باعث جلوگیری از حدود ۱۸۰۰میلیون تن آلایندگی هوا شده است.

درخواست شركت گاز از وزارت راه
ایشان در ادامه درباره تقاضاهای شركت ملی گاز از وزارت راه توضیح داد: از وزارت راه می خواهیم مبحث ۲۲ كه مقررات ملی ساختمان است را اجرا كنند. هم چنین مبحث ۱۷ را كه مقررات ملی ساختمان است، بازبینی و به روزسازی كنند و نمایندگان نظام مهندسی نظارت مسئولانه در الزامات ایمنی داشته باشند.

فوت ۳۱۱نفر ناشی از گاز طبیعی در سال ۹۶
رئیس ایمنی- بهداشت و محیط زیست شركت ملی گاز در ادامه از فوت ۳۱۱ نفر ناشی از گاز طبیعی در سال 1396 اطلاع داد و اظهار داشت: از این تعداد ۱۱۰ نفر به علت اشتعال و انفجار فوت شدند و ۲۰۱ نفر مرگ خاموش داشته اند. به صورت كلی فوت ناشی از آتش سوزی و انفجار در استان های تهران و خوزستان بیش تر و مرگ خاموش در استان های آذربایجان و تهران بیش تر بوده است.1397/09/13
14:35:26
5.0 / 5
2419
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , محیط زیست , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است