بخش جنوبی تالاب یادگارلو نقده تا آخر امسال احیا می گردد

بخش جنوبی تالاب یادگارلو نقده تا آخر امسال احیا می گردد

حیوان خانگی بگیر: رییس اداره حفاظت محیط زیست نقده با اشاره به اینكه تالاب یادگارلو یكی از تالاب های بین المللی این شهرستان است، اظهار داشت: بخش جنوبی این تالاب تا آخر سال جاری و همزمان با آبگیری تالاب در بهمن ماه احیا میگردد.


اكبر محمدیان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: به علت خشكسالی های اخیر و زهكشی های نامناسب در اطراف تالاب ها، این تالاب در حال خشك شدن است.
وی افزود: احیا بخش جنوبی تالاب یادگارلو در دست انجام است و برنامه های احیا بخش شمالی هم در سال آینده اجرایی می گردد.
رییس اداره حفاظت محیط زیست نقده افزود: باید توجه گردد كه مهمترین عامل تخریب تالاب ها تامین نشدن حق آبه زیست محیطی تالاب هاست.
وی بیان كرد: نقده با داشتن تالاب های فصلی و دائمی همچون تالاب های سلدوز، حسنلو و درگه سنگی در فصل های بهار و پاییز پذیرای 10 هزار قطعه از پرندگان مهاجر همچون غاز خاكستری، انواع مرغابی و انوع اردك (سر سفید، سرسبز، مرمری، سرحنایی و بلوطی)، خروس كولی، حواصیل، تنجه، فلامینگو و پلیكان است.
محمدیان اظهار داشت: با عنایت به این عامل می توان از ظرفیت گردشگری تالاب ها هم بهره مند شد و این روند باعث توسعه اقتصادی و فرهنگی در منطقه می گردد.
وی با اشاره به اینكه تالاب های نقده توسط یگان حفاظت محیط زیست به صورت مستمر پایش می شود، افزود: بر حسب قوانین ملی و بین المللی میزان تهدیدهای زیستی پرندگان ساكن این تالاب ها ارزیابی می گردد.
وی اضافه كرد: در مجموع 17 تالاب فصلی و دایمی در شهرستان نقده وجود دارد كه سه تالاب حسنلو، درگه سنگی و یادگارلو جزو تالاب های بین المللی است.
به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایرنا آذربایجان غربی علاوه بر تالاب بزرگ پارك ملی دریاچه ارومیه، 30 تالاب فصلی و بین المللی دارد كه همه ساله در روزهای مختلف پرندگان بسیاری در این تالاب ها زمستان گذرانی می كنند.
9918/7129


1397/09/17
20:43:09
5.0 / 5
2193
تگهای خبر: آب , پرندگان , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است