عضو شورای تهران:

نصب فیلتر های دود برروی اتوبوس های پایتخت كارایی ندارد

نصب فیلتر های دود برروی اتوبوس های پایتخت كارایی ندارد

حیوان خانگی بگیر: رئیس كمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینكه فیلتر دوده بر روی 50 اتوبوس شهری تهران نصب شده است، اظهار داشت: این فیلترها كارایی ندارد و به سبب كاهش قدرت موتور، رانندگان آنرا از خودروی خود جدا می كنند.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایرنا، محمد علیخانی روز یكشنبه در یكصد و نهمین جلسه شورای پنجم شهر تهران در جریان بررسی انتشار اوراق مشاركت برای توسعه حمل و نقل شهری اضافه كرد: تابحال فیلتر دوده بر روی 50 اتوبوس نصب شده و به سبب كاهش قدرت موتور رانندگان خودشان فیلترها را از روی اتوبوس برداشته اند.
وی افزود: شركت خصوصی كه اتوبوس های شهری را تامین و گارانتی می كند طی نامه ای مكتوب اعلام نموده اند كه اگر این فیلترها بر روی اتوبوس نصب شود از گارانتی شركت خارج میگردد.
علیخانی با اشاره به اینكه قیمت قبلی نصب فیلتر دوده 70 میلیون تومان بود اظهار داشت: اگر بخواهیم با قیمت جدید بخواهیم برای 200 اتوبوس این فیلترها را نصب نماییم 200 میلیارد تومان هزینه دارد و می توان با این هزینه 20 اتوبوس جدید خرید.
وی افزود: فیلتر دوده كه سازمان استاندارد و محیط زیست برآن تاكید دارد مربوط به فیلترهای اصلی خود كارخانه است كه متناسب با سوخت و شرایط اتوبوس ساخته و جاگذاری میگردد و نه اینكه بعدا بخواهیم یك فیلتر دوده به اتوبوس اضافه نماییم.
محسن پورسیدآقایی معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران در توضیح چرایی نصب فیلتر دوده بر روی اتوبوس ها خطاب به علیخانی اظهار داشت: تشخیص اینكه فیلتر بگذاریم یا نگذاریم به عهده سازمان استاندارد است و آنها گفتند اگر اتوبوسی فیلتر نداشته باشد اجازه شماره گذاری ندارد.
وی افزود: اگر كسی می گوید اشتباه است باید مصوبه هیات دولت را درست كند.
به گفته پورسید آقایی، 38 فیلتر از 50 فیلتر نصب شده بر روی اتوبوس های شهری فعال است.
وی اضافه كرد: البته برخی از آنها خراب شدند و تعدای دیگر از روی اتوبوس هایی كه از تهران خارج شده اند، باز شدند.
به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایرنا، درانتها این بحث و با رای اعضای شورای شهر تهران مقرر شد كه تامین اعتباری برای نصب فیلتر دوده بر روی اتوبوس ها از محل فروش اوراق مشاركت توسعه حمل و نقل شهری تخصیص نیابد.
تهرام/9343 / 1539 /


1397/10/02
15:38:23
5.0 / 5
2161
تگهای خبر: فروش , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است