تغییر ساعت كاری ادارات دولتی كابل به خاطر آلودگی هوا

تغییر ساعت كاری ادارات دولتی كابل به خاطر آلودگی هوا

حیوان خانگی بگیر: وزارت كار و امور اجتماعی افغانستان اعلام نمود كه در هماهنگی با اداره ملی حفاظت محیط زیست این كشور ساعت كاری ادارات و وزارتخانه ها را به سبب پیشگیری از تشدید آلودگی هوا در شهر كابل، تغییر داده است.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، برمبنای اعلامیه این وزارت كه روز گذشته (سه شنبه) انتشار یافت، ساعت كاری ۱۴ وزارتخانه و هشت اداره دولتی از ۸: ۳۰ پگاه تا ۴: ۳۰ پس از ظهر و شماری دیگر باز از ساعت ۷: ۳۰ پگاه الی ۳: ۳۰ پس از ظهر تعیین شده است. انتظار می رود این تغییر از آلودگی بیشتر هوا در پایتخت جلوگیری كند.
پیش از این ساعت كاری این ادارات از ۸ پگاه تا ۴ پس از ظهر و ۷ پگاه تا ۳ پس از ظهر بود.
یكی از مسئولان اداره ملی حفاظت محیط زیست گفته است كه دلیل این اقدام نه تنها پیشگیری از آلودگی هوا در پایتخت بلكه كاهش ترافیك شهری باز هست.
وی افزود كه این اداره به سبب نداشتن دستگاه سنجش میزان آلودگی هوا نمی تواند آمار و ارقام مشخصی را نمایش كند.
به گزارش بی بی سی، این مقام مسئول همین طور گفته كه اداره ملی حفاظت محیط زیست این كشور در هماهنگی با وزارت انرژی و آب و شركت ملی برق افغانستان (برشنا) در صدد پیدا كردن راهكارهای بنیادی برای كاهش آلودگی هوا در كابل هستند.
اداره محیط زیست افغانستان در همین رابطه اعلام نموده است كه حدود ۳۸ درصد از آلودگی شهر كابل به سبب گرد و خاكی است كه از جاده های این شهر به هوا پراكنده میگردد.
به قول مسئولان، خودروهای كهنه باز ۳۶ درصد از آلودگی شهر كابل را سبب شده اند. اداره حفاظت محیط زیست افغانستان همین طور اعلام نموده كه ۸۵ درصد از خودروهای شهر كابل، بیشتر از ۱۵سال عمر دارند و حدود ۶۰ درصد آنان باید از چرخه تردد بیرون بروند.
در عین حال منبع دیگر آلاینده ها در شهر كابل استفاده از سوخت های جامد مانند چوب و زغال سنگ است. به قول مسئولان، فقر سبب شده كه ۳۸ الی ۴۵ درصد از شهروندان شهر كابل از زغال سنگ، برای گرم كردن خانه ها استفاده كنند، چونكه هم ارزان است و هم گرمای بیشتر تولید می كند.1397/10/05
14:09:18
5.0 / 5
2103
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است