۹۰ درصد از توسعه پایدار مبتنی بر حفظ محیط زیست است

۹۰ درصد از توسعه پایدار مبتنی بر حفظ محیط زیست است

به گزارش حیوان خانگی بگیر رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینكه در مفهوم اقتصاد كلان باید اول مباحث محیط زیستی مد نظر قرار بگیرد، اظهار داشت: ۹۰ درصد از توسعه پایدار مبتنی بر حفظ محیط زیست است.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا عیسی كلانتری در دیدار با اعضای هیات علمی دانشكده و آموزشكده محیط بانی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به مبحث كاهش كربن اظهاركرد: وقتی قوانین كیفی را كمی می نماییم، می بینیم تا آخر برنامه ششم باید ۲۱درصد تولید كربن را كاهش دهیم. با كمّی كردن دستورات رهبری ۴۱ درصد كاهش كربن در دستور كار است. درصورتی كه تعهد ایران در كنوانسیون پاریس تنها چهار درصد است.

وی تصریح كرد: سازمان حفاظت محیط زیست نباید منزوی شود و استانداردهای محیط زیستی امروز جهان باید در محیط زیست ما دیده شود.

كلانتری خاطرنشان كرد: آموزش و پژوهش در محیط زیست وظیفه سنگینی دارد چونكه ما از قافله آموزش در محیط زیست عقب هستیم. دانشكده محیط زیست باید برای دوره های ضمن خدمت و آموزش كاركنان سازمان به كار گرفته شود و اعضای هیئت علمی آن هم باید كنار ما باشند. ما به اساتید برای آموزش صحیح نیروهای مان نیاز داریم.

وی با اشاره به مبحث تراریخته اظهار داشت: هر دانشی كه در رابطه با ما است را باید به دست بیاوریم، حتی در حوزه تراریخته. باید دانش را داشته باشیم و آن وقت اگر بد بود از آن استفاده نكنیم. ما نمیخواهیم و نباید فناوری ستیزی نماییم. ما با دلایل علمی می توانیم جلوی پروژه های مخرب را بگیریم یا از پروژه های خوب و علمی حمایت نماییم.

كلانتری در بخش دیگری از صحبت های خود اظهاركرد: آموزش همگانی و آموزش نیروی های داخل سازمان محیط زیست باید جدی گرفته شود. چونكه این سازمان نیازمند دگرگونی و تقویت نیروی انسانی است. هم نیروهای قدیمی و هم افراد نورسیده به سازمان باید دانش و علم شان به روز شود. ناآگاهی و بی اطلاعی بلای جان سازمان محیط زیست است.

به گفته وی، دانشكده محیط زیست سازمان محیط زیست، درحال حاضر تفاوتی با دانشكده منابع طبیعی ندارد.

وی با اشاره به اینكه باید تا چهار سال آینده مدیران و كارشناسان سازمان به گونه ای آموزش ببینند كه در جلسات تصمیم گیری و كارشناسی، اظهارات دقیق و علمی داشته باشند، اظهاركرد: من یكی از ضعف های سازمان را بدنه سازمان می دانم چون از لحاظ علمی ضعیف است. مدیریت ارشد كشور، بطور قطع نظرات كارشناسی و مستدل در حوزه محیط زیست را پذیرفته است و خواهد پذیرفت.

كلانتری افزود: نیروهای آموزش ندیده حتی در ابتدایی ترین مسائل كشور نمی توانند كمك یا اظهار نظر كنند. آنقدر منفعل عمل كرده ایم كه اظهارنظرها بر مبنای نظرات احساسی افراد و برخی سمن ها پیش رفته است، نه كارشناسی های عملی و علمی سازمان محیط زیست.

به گزارش كانال اطلاع رسانی سازمان محیط زیست، او در آخر اظهار داشت: به علت آماده نبودن نیروهای سازمان محیط زیست، ناتوانی در تطبیق و اجرای قوانین و مقررات وجود دارد.
1397/10/06
13:50:55
5.0 / 5
2255
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است