عضو فرهنگستان علوم تاكید كرد

لزوم افزایش ظرفیت نیروگاه های تجدیدپذیر طبق برنامه ششم توسعه

لزوم افزایش ظرفیت نیروگاه های تجدیدپذیر طبق برنامه ششم توسعه

حیوان خانگی بگیر: عضو فرهنگستان علوم كل ظرفیت تولید انرژی در نیروگاه های تجدیدپذیر كشور را ۶۷۰ مگاوات عنوان نمود و اظهار داشت: طبق برنامه ششم توسعه این میزان باید به ۵۰۰۰ مگاوات برسد.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، محمود یعقوبی امروز در همایش نیم روزه "انرژی و محیط زیست" كه در فرهنگستان علوم برگزار شد، به تشریح وضع موجود انرژی در دنیا و ایران پرداخت و اظهار داشت: در سال ۲۰۱۶ سهم سوخت فسیلی حدودا ۸۰ درصد و سهم انرژی های تجدیدپذیر در تامین انرژی ۱۰ درصد ارزیابی شده است.

وی پنج كشور دارای بالاترین ظرفیت نصب انرژی های تجدیدپذیر را به ترتیب چین، آمریكا، ژاپن، هند و آلمان نام برد و اشاره كرد: در سال های آینده با كاهش قیمت انرژی های تجدیدپذیر روبرو خواهیم بود.

عضو فرهنگستان علوم ذیل عنوان "وضعیت انرژی های تجدیدپذیر در ایران" توان استفاده از برق بادی در كشور را ۱۴۰ هزار مگاوات و ظرفیت انرژی خورشیدی را ۱۴۷۰ گیگاوات عنوان نمود و اظهار داشت: هم اكنون كل ظرفیت تولید انرژی در نیروگاه های تجدیدپذیر كشور ۶۷۰ مگاوات هست كه در این میان ۴۲ درصد به انرژی خورشیدی و ۴۱ درصد مربوط به انرژی باد است. در صورتی كه این میزان عدد ناچیزی است.

یعقوبی درانتها اظهار نمود: طبق برنامه ششم توسعه ظرفیت نصب انرژی های تجدیدپذیر باید به ۵۰۰۰ مگاوات برسد كه با عنایت به سال های باقیمانده محقق شدن این مساله حدودا غیرممكن است.
1397/11/05
19:46:14
5.0 / 5
2059
تگهای خبر: محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است