معاون رئیس جمهور تاكید كرد؛

نقش آلاینده های محیطی در بروز سرطان ها را دست كم نمی گیریم

نقش آلاینده های محیطی در بروز سرطان ها را دست كم نمی گیریم

حیوان خانگی بگیر: معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده سوژه آلاینده های محیطی در بروز سرطان ها را مورد تاكید قرار داد.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر، معصومه ابتكار بامداد یكشنبه در مراسم افتتاح همزمان ۷۵ مركز تشخیص زودهنگام سرطان در كشور به موضوعات مختلف كه در رابطه با بروز بیماری ها هستند، اشاره نمود و اظهار داشت: سوژه اپی ژنتیك یكی از موضوعات مهمی است كه می تواند سیستم ایمنی فرد را نسبت به عوامل خطر گرفتار اشتباه كند.
وی با اشاره به اهمیت سیستم ایمنی بدن در مقابله با بیماری ها اضافه كرد: نوزادی كه به صورت طبیعی به دنیا می آید امكان دارد كمتر به بیماری ها مبتلا شود و سیستم ایمنی بدن این قبیل نوزادان در مقابل انواع ویروس ها و بیماری ها مقاوم تر باشد.
ابتكار به اهمیت آلاینده های محیطی در بروز بیماری ها اشاره نمود و اظهار داشت: ما آلاینده های محیطی كه سیستم ایمنی بدن را تحت تاثیر قرار می دهند دست كم نمی گیریم.
وی به دی اكسین اشاره نمود و اضافه كرد: همه می دانند دی اكسین ها چقدر می توانند سیستم ایمنی را به اشتباه بیندازند و این یك نمونه از آلاینده هایی است كه می تواند اختلالات زیادی در سیستم ایمنی بدن به وجود بیاورد.
معاون رئیس جمهور به ویروس ها اشاره نمود و اظهار داشت: ویروس HPV كه در رابطه با سرطان دهانه رحم است، بطور كلی امروزه مشخص شده كه می تواند سلامت زنان را به خطر بیندازد.
وی همین طور به سبك زندگی مردم اشاره نمود و اظهار داشت: سبك زندگی می تواند روی سیستم ایمنی بدن اثرگذار باشد. بطوریكه یك سیستم ایمنی خوب می تواند سرطان ها را به موقع تشخیص داده و شناسایی كند.
ابتكار به سوژه تغذیه و بقایای سموم در فرآورده های غذایی اشاره نمود و اظهار داشت: توجه به بقایای سموم در فرآورده های غذایی نقطه بسیار مهمی است كه نمی بایست نسبت به آن خونسرد بود.
ابتكار به سوژه ورزش و سلامت روح و روان بعنوان مهمترین سوژه سلامت جامعه اشاره نمود و اظهار داشت: ما در همین زمینه برنامه هایی را با همكاری وزارت بهداشت برای زنان جامعه در دستور كار داریم.

1397/11/07
02:03:57
5.0 / 5
2559
تگهای خبر: بهداشت , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است