رئیس مجمع انجمن های علمی گروه پزشكی عنوان كرد:

درمان كشور وضع مطلوبی ندارد، می توان هنگفت صرفه جویی كرد

درمان كشور وضع مطلوبی ندارد، می توان هنگفت صرفه جویی كرد

به گزارش حیوان خانگی بگیر رئیس مجمع انجمن های علمی گروه پزشكی با اشاره به چالش های پیش روی حوزه درمان كشور اظهار داشت: متاسفانه درمان در بخش خصوصی و دولتی وضع مطلوبی ندارد و باید نگاه تازه ای به این حوزه داشت.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر، ایرج فاضل عصر پنجشنبه در نهمین نشست كارشناسی مجمع انجمن های گروه پزشكی با اشاره به اهداف تشكیل این مجمع كه تولید وفاق و دوستی و همیاری بین افراد حرفه پزشكی بوده است، اضافه كرد: یكی دیگر از اهداف تشكیل این مجمع ارتقا علمی حرفه بوده است.
وی با انتقاد از اینكه ما در جامعه ای زندگی می نماییم كه فرد گرا هستیم، تصریح كرد: مجمع انجمن های علمی گروه پزشكی تشكیل شد تا بتوانیم در كنار یكدیگر به معرفی این حرفه بپردازیم.
فاضل ارتباط با تصمیم گیران حوزه سلامت را یكی دیگر از اهداف تشكیل مجمع عنوان نمود و اضافه كرد: ما تلاش می نماییم تا با استفاده از تعامل با وزارت بهداشت بتوانیم نسبت به بهبود وضعیت حوزه سلامت كشور كمك نماییم.
وی با اشاره به این مطلب كه هم اكنون با چالش های بزرگی در حوزه درمان كشور مواجه هستیم تصریح كرد: درمان كشور در بخش خصوصی یا دولتی وضع مطلوبی ندارد و باید نگاه تازه ای به این حوزه داشت.
رئیس مجمع انجمن های علمی گروه پزشكی با تاكید بر این مطلب كه بخش خصوصی رقیب بخش دولتی نیست، خاطرنشان كرد: آنچه مسلم است در حوزه درمان با این روش كه جلو رفته ایم خیلی موفق نبوده ایم.
وی بخش خصوصی و دولتی را مكمل یكدیگر در حوزه درمان دانست و اضافه كرد: اینكه تعرفه های عجیب و غریب به جامعه پزشكی تحمیل نماییم به جایی نمی رسیم. پیشنهاد ما به مسئولان جدید وزارت بهداشت این است كه تعرفه گذاری بخش خصوصی را به عهده سازمان نظام پزشكی بگذارند تا مشكلات بیمارستان ها رفع گردد.
فاضل با عنوان این مطلب كه جامعه پزشكی از دو طرف در حال آسیب خوردن است، اضافه كرد: یكی اینكه گفته می شود رشته پزشكی پولساز است و دیگری اینكه هم اكنون اكثریت جامعه پزشكی زیر خط فقر قرار دارند و فقط عده ای هستند كه در این بین از این حرفه و رشته سوءاستفاده می كنند.
رئیس مجمع انجمن های علمی گروه پزشكی افزود: البته مشكل برخورد با افرادی كه از رشته پزشكی سوءاستفاده می كنند وجود دارد و آن دریافت مالیات از آنان است. در واقع می توان با مالیات مشكل سوءاستفاده در پزشكی را حل كرد.
وی با بیان این مطلب كه جامعه پزشكی رو به فقیرتر شدن می رود، تصریح كرد: این درست نیست كه یك پزشك تمام عمر تحصیل كند و بعد با فقر زندگی كند.
فاضل در ادامه به مبحث بودجه سلامت اشاره نمود و اضافه كرد: مراجعات بی ثمر، اقلام دارویی كه در نسخه ها نوشته می شود و تجویز تصویربرداری های پزشكی بیهوده سبب شده ما شاهد افزایش هزینه ها در نظام سلامت باشیم.
رئیس مجمع انجمن های علمی گروه پزشكی اظهار داشت: این بخش از نظام سلامت نیاز به نظم دارد كه مجمع انجمن های علمی گروه پزشكی می تواند این نظم را تولید كند.
وی اظهار داشت: با تولید این نظم به صورت هنگفت می توان در حوزه سلامت صرفه جویی كرد.

1397/11/11
21:34:09
5.0 / 5
2479
تگهای خبر: بهداشت , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است