تاكید محیط زیست بر لزوم مدیریت ماشین های لجن كش

تاكید محیط زیست بر لزوم مدیریت ماشین های لجن كش

حیوان خانگی بگیر: رئیس اداره محیط زیست شهر تهران ضمن اشاره به آلودگی زیست محیطی تانكرهای فاضلاب بر و ماشین های لجن كش اظهار داشت: دستگاه های مختلف برای رفع این معضل باید قوانین و استاندارهایی تدوین كنند.محمد حسین بازگیر در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: در كشور چندین تانكر فاضلاب بر یا ماشین لجن كش تحت پوشش بخش خصوصی به جمع آوری و حمل لجن سپتیك تانك ها، چاه های جاذب واحدهای تولیدی و خدماتی و چاه های فاضلاب مشغول هستند.

وی با اشاره به اینكه این لجن ها آلودگی زیادی دارند و حاوی فلزات سنگین، آلودگی های میكروبی، مواد آلی، باقیمانده مواد شیمیایی، نیترات، فسفات و چربی هستند، اشاره كرد: تخلیه این نوع لجن كه به آن فاضلاب سپتاژی یا سپتاژ گفته می شود سبب آلودگی محیط زیست، تخریب منابع آب و خاك و تهدید حیات موجودات زنده می شود همین طور برای بهداشت عمومی و سلامت مخاطرات جدی به وجود می آورد.

رئیس اداره محیط زیست شهر تهران افزود: میزان آلودگی سپتاژ به قدری زیاد است كه تخلیه مستقیم آن به سیستم های فاضلاب و تصفیه خانه ها سبب اختلال در عملكرد آنها می شود. بنا بر این پیش از تخلیه در هر محیطی، نیاز به تصفیه تكمیلی یا پیش تصفیه دارند. در شهر تهران باز به سبب اینكه هنوز شبكه فاضلاب تكمیل نشده مدیریت درستی بر این گونه فاضلاب ها صورت نمی گیرد.

بازگیر با اشاره به اینكه منابع تولید كننده سپتاژ و كیفیت آن در شهرها و مناطق مختلف، متفاوت می باشد، اشاره كرد: نحوه مدیریت و ساماندهی ماشین های حمل لجن و مسئولیت پذیری مالكان و رانندگان آنها باز تفاوت های اساسی دارد چونكه زیرساخت های شهری و حساسیت های محیطی هر منطقه با مناطق دیگر متفاوت می باشد.

رئیس اداره محیط زیست شهر تهران با اشاره به اینكه روش های مختلفی برای كنترل آلودگی های محیط زیستی و كاهش خطرات بهداشتی فاضلاب های سپتاژی وجود دارد، اظهار داشت: حل این مساله نیازمند مشاركت همه دستگاه ها است و لازم است كه فرمانداری ها، شركت های آب و فاضلاب، شهرداری، محیط زیست، پلیس راهور و اتحادیه لجن كش ها ضوابط و مقررات قانونی و استانداردهای لازم برای رفع این معضل را تدوین كنند.
1397/11/14
14:47:29
5.0 / 5
2688
تگهای خبر: آب , بهداشت , خدمات , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است