100 سالگی درختان یك دانشگاه

100 سالگی درختان یك دانشگاه

حیوان خانگی بگیر: رئیس دانشگاه علوم پزشكی بابل اظهار داشت: به مناسب 15 اسفند روز درخت كاری برای همراهی با طبیعت 6000 نهال بوم سازگار و جنگلی در دانشگاه علوم پزشكی بابل كاشته می شود.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، سیدفرزاد جلالی از كاشت 6000 نهال بوم سازگار و جنگلی در دانشگاه آگاهی داد و اظهار نمود: محیط سبز سبب افزایش سلامت جسمی و روانی كارمندان و دانشجویان می شود و انجام این طرح فواید اجتماعی، استفاده همگانی، زیست محیطی و اقتصادی را باز به همراه دارد.

وی اشاره كرد: در دانشگاه علوم پزشكی بابل گونه های گوناگون و بی نظیر از درختان و گیاهان با عمر بیشتر از 100 سال وجود دارد كه برای احیا و همین طور افزایش تعداد این گونه ها، طرح نهال كاری گونه های جنگلی و بوم سازگار در دستور كار قرار گرفت.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی بابل اشاره كرد: در بخش دیگری از فضای دانشگاه علوم پزشكی بابل، باغ مركباتی با قدمتی زیاد از گونه های اصیل مركبات وجود دارد كه در امتداد احیا و جوان سازی، طرح هایی همچون هرس كردن برنامه ریزی شده است.
كاهش درجه حرارت با كاشت درخت
جلالی اظهار نمود: قسمتی از نهال ها در قسمت محیط اطراف دانشگاه كاشته خواهد شد تا با ایجاد دیوار سبز زیبایی منظر دانشگاه را افزایش داده و همین طور سبب كاهش صدای اطراف و درجه حرارت شود.
وی از كاشت 6000 نهال تا آخر سال جاری آگاهی داد و اظهار داشت: وجود درختان در دانشگاه نشان دهنده پیوند قدیمی بین انسان و طبیعت است و به منظور استواری این رابطه اهتمام می شود تا از درختان كهنسال قدیمی محافظت بیشتری به عمل آید.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی بابل اظهار نمود: تحقیقات نشان داده است كه بیشتر بیماران سپس عمل جراحی و یا بیماران قلبی، اگر در بیمارستان و در اتاقی با منظره ای رو به طبیعت و درختان بستری شوند، سریع تر بهبودی می یابند.
برگ هایی كه آلودگی را از بین می برند
وی با اشاره به اینكه درختان با جذب آلودگی های ناشی از گازهای نیتروژن، آمونیاك، دی اكسید گوگرد و اوزون و به دام انداختن آنها روی برگ هایشان نقش بسزایی در كاهش آلودگی ها دارند، افزود: با عنایت به موقعیت جغرافیایی دانشگاه، اساسا به ثمر نشستن این طرح سبب فواید زیادی برای همه مردم خواهد داشت.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی بابل اشاره كرد: هر ساله ۱۵ تا ۲۲ اسفند ماه بعنوان هفته درخت و درختكاری اعلام شده و مردم و دولت به انجام این امر مهم مبادرت می كنند.

1397/12/08
16:13:31
5.0 / 5
2096
تگهای خبر: پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است