ورود سامانه بارشی به كشور

ورود سامانه بارشی به كشور

به گزارش حیوان خانگی بگیر مدیركل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی از كاهش ۴ تا ۸ درجه ای دما در روز جمعه و شنبه (۱۷ و ۱۸ اسفندماه) در نیمه غربی كشور اطلاع داد.احد وظیفه در گفت و گو با ایسنا در مورد آخرین وضعیت آب و هوای كشوراظهاركرد: بر مبنای تحلیل آخرین نقشه های پیش بینی هواشناسی امروز(۱۶ اسفند ماه) برای مناطقی از شرق، جنوب شرق و شمال شرق بارش های پراكنده پیش بینی می شود.

وی با اشاره به اینكه پس از ظهر با ورود سامانه بارشی از شمال غرب كشور بارش در این مناطق و سواحل غربی دریای خزر آغاز می شود، اظهار داشت: فردا (۱۷ اسفندماه) فعالیت این سامانه به دامنه های زاگرس مركزی در استان های كردستان، كرمانشاه، ایلام، لرستان، مركزی، شمال وشرق خوزستان، چهار محال و بختیاری، كهگیلویه و بویراحمد، غرب و شمال اصفهان و دامنه های البرز مركزی در استان های قزوین، البرز، تهران، قم و سمنان توسعه پیدا می كند.

مدیركل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینكه از پس از ظهر امروز(۱۶اسفندماه) از فعالیت سامانه در شمال غرب كاسته و بارش ها در شرق سواحل دریای خزر و برخی مناطق شمال شرق كشور هم آغاز می شود، اظهاركرد: شدت بارش های این روز در استان قم، جنوب تهران، كرمانشاه، شمال لرستان و گیلان پیش بینی می شود. شنبه (۱۸ اسفندماه) این سامانه به جز مناطق غربی و جنوبی كشور در سایر مناطق فعال است.

وظیفه با اشاره به اینكه شدت بارش های روز شنبه (۱۸اسفندماه) در شرق استان یزد و غرب استان خراسان جنوبی همراه با رگبار و رعد و برق پیش بینی می شود، اظهار داشت: بارش در ارتفاعات و مناطق سردسیر به صورت برف خواهد بود كه سبب كاهش دید و لغزندگی جاده ها می شود. یكشنبه فعالیت این سامانه در نوار شرقی كشور سبب بارش های پراكنده شده و پس از ظهر از كشور خارج می شود.

به گفته وی در روز جمعه (۱۷ اسفندماه) به علت وزش باد شدید در استان خوزستان خیزش گرد و خاك و كاهش كیفیت هوا و دید افقی دور از انتظار نیست.

مدیركل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی اضافه كرد: امروز (۱۶ اسفندماه) مركز و غرب خلیج فارس و جمعه (۱۷ اسفندماه) شرق خلیج فارس و پس از ظهر جمعه و بامداد شنبه (۱۸ اسفندماه) مركز و غرب سواحل دریای خزر مواج پیش بینی می شود. روز جمعه و شنبه در نیمه غربی كشور و یكشنبه در نیمه شرقی كشور كاهش موقتی دما در حدود ۴ تا ۸ درجه پیش بینی می شود.

وظیفه درباره وضعیت آب و هوای تهران اظهار داشت: وضعیت هوای تهران فردا (۱۷ اسفندماه) كمی تا قسمتی ابری، به تدریج همراه با افزایش ابر و وزش باد در بعضی ساعات بارش باران پیش بینی می شود و كمینه دمای تهران ۷ و بیشینه آن ۱۳ درجه سانتیگراد خواهد بود.
1397/12/16
13:17:33
5.0 / 5
2169
تگهای خبر: آب , بارش , كیفیت , گرد و خاك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است