ابتكار در پی وقوع بارش های اخیر عنوان كرد

برای اجرای طرح تاب آوری اجتماعی در مناطق سیل زده با قوت بیشتر تلاش می نماییم

برای اجرای طرح تاب آوری اجتماعی در مناطق سیل زده با قوت بیشتر تلاش می نماییم

به گزارش حیوان خانگی بگیر معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با اشاره به اینكه طرح تاب آوری اجتماعی به جوامع محلی كمك می نماید تا از بحران های سخت مانند وقوع سیل اخیر عبور كنند، اظهار داشت: تلاش می نماییم تا این طرح با قوت بیشتری در استان هایی مانند گلستان، لرستان و خوزستان كه عمده آثار سیل در آن جا باقی مانده است، اجرا شود.


معصومه ابتكار در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینكه معاونت زنان دستگاهی ناظر و سیاست گذار است، بیان كرد: از راه دستگاه اجرایی در جریان شرایط و پیگیر وضعیت مناطق سیل زده هستیم و تلاش كرده ایم با هماهنگی بین دستگاهی و بین بخشی مشكلات را حل و فصل و به بهبود شرایط كمك نماییم. در این مدت از مدیران كل امور بانوان استان ها، مشاوران امور بانوان هلال احمر و دستگاه های امدادی وضعیت زنان را جویا شدیم و به صورت خاص امروز با چهار استان در ارتباط بودیم.
وی با اشاره به اینكه در ستادهای مدیریت بحران و هلال احمر این نگاه وجود دارد كه باید به نیازهای ویژه زنان و كودكان در شرایط بحرانی توجه خاصی شود، تصریح كرد: در بعضی مواقع به قدری گرفتاری ها زیاد است كه شاید نیازهای خاص زنان و كودكان مورد غفلت قرار گیرد، اما با همتی كه مشاور وزیر كشور داشته هم اكنون مدیران كل امور بانوان در هر استان عضو ستاد مدیریت بحران هستند و در آنجا مشكلات و نیازهای خاص زنان را مطرح می كنند.
به قول ابتكار هم اكنون حضور نیروهای زنان داوطلب بسیار محسوس است و از سویی دیگر زنان مناطق سیل زده هم مورد توجه نیروهای امداد هستند.
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری اضافه كرد: پك های بهداشتی مورد نیاز زنان و كودكان در خیلی از مناطق در حال توزیع است، البته در شرایطی كه بحران های پیاپی وجود دارد و دستگاه های امدادی از نظر شرایط بحرانی گرفتار هجوم همه جانبه ای در سطح استان های مختلف هستند، امكان دارد برخی مناطق گرفتار كمبودهایی باشند.
ایشان در ادامه یكی از نیازهای اصلی مناطق سیل زده را توجه خاص به شرایط روانی سیل زدگان دانست و تصریح كرد: مسئله توجه به نیازهای روحی و روانی بخصوص برای كودكان یكی از مسائل بسیار مهم مناطق گرفتار بحران است. در زلزله كرمانشاه تشكل های غیردولتی بخصوص در بحث تاب آوری اجتماعی ما را حمایت كردند، درحالیكه این طرح عموماً در سطح ملی اجرا می شود اما با حمایت تشكل های غیردولتی به صورت خاص در دو شهرستان زلزله زده كرمانشاه اجرا شد، بنابراین امیدواریم تشكل های غیردولتی برای اجرای طرح تاب آوری اجتماعی در مناطق سیل زده هم ما را حمایت كنند.
وی با اشاره به اینكه طرح تاب آوری اجتماعی به جوامع محلی كمك می نماید تا از بحران های سخت مانند سیل عبور كنند اظهار داشت: تلاش می نماییم تا این طرح در استان گلستان، لرستان و خوزستان كه عمده آثار سیل در آن جا باقی مانده با قوت بیشتری اجرا شود و بتوانیم نتایج آنرا در جوامع محلی با همكاری تشكل ها و بخش های غیردولتی ببینیم.1398/01/11
15:11:53
5.0 / 5
2084
تگهای خبر: بهداشت , حمایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است