وزش باد و بارش پراكنده در تهران در روز طبیعت

وزش باد و بارش پراكنده در تهران در روز طبیعت

به گزارش حیوان خانگی بگیر مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران با اشاره به افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی طی روز جاری (روز طبیعت) است، اظهار داشت: برای برخی ساعات وزش باد با بزرگی بالاتر از ۵ متر بر ثانیه و بارش پراكنده باران انتظار می رود.


حسین شهبازی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینكه پیش بینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوا نشان دهنده افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی طی روز جاری (روز طبیعت) است، اظهار نمود: برای برخی ساعات وزش باد با بزرگی بالاتر از ۵ متربرثانیه و بارش پراكنده باران انتظار می رود.
وی ادامه داد: بتدریج از شبانگاه از میزان ناپایداری جوی كاسته شده و این شرایط تا صبحگاه روز چهارشنبه، چهاردهم فروردین كمابیش ادامه خواهد داشت. هرچند این وضعیت پا برجا نخواهد بود و همراه با تغییر شرایط جوی در بعدازظهر چهارشنبه، بتدریج بر میزان ابرناكی و سرعت وزش باد با جهت غالب غربی - شمال غربی طی برخی ساعات افزوده خواهد شد.
مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران با اشاره به اینكه همینطور دما تا روز آینده روند افزایشی خواهد داشت، اظهار داشت: طبق نتایج پیش بینی كیفیت هوا، وضعیت كیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران در سیزدهمین روز از بهار ۹۸ در شرایط مطلوب قرار داشته و تنها وزش باد در بعضی ساعات، احتمال افزایش موقتی غلظت برخی آلاینده ها همچون ذرات معلق را به دنبال خواهد داشت.
شهبازی افزود: بر این اساس انتظار می رود تا صبحگاه روز چهارشنبه افزایش نسبی در غلظت برخی آلاینده ها مشاهده شود و از بعدازظهر همراه با افزایش میزان ناپایداری جوی، وضعیت كیفیت هوای پایتخت در شرایط بهتری قرار گیرد.
به قول وی، كیفیت هوا طی ۲۴ ساعت گذشته با شاخص ۳۷ پاك بود و هم اكنون هم با شاخص ۳۱، پاك است.1398/01/13
13:26:06
5.0 / 5
2482
تگهای خبر: بارش , كیفیت , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است