دبیر كل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات:

واردات ۱۵ میلیون دلار كاغذ سیگار، اولویت نیست

واردات ۱۵ میلیون دلار كاغذ سیگار، اولویت نیست

حیوان خانگی بگیر: دبیر كل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات اظهار داشت: در حالیكه نشریات مكتوب كشور به سبب بالارفتن قیمت كاغذ رو به تعطیلی هستند، هزینه شدن ۱۵ میلیون دلار برای واردات كاغذ سیگار اولویت ندارد.دبیر كل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در حالیكه نشریات مكتوب كشور به سبب بالا رفتن قیمت كاغذ رو به تعطیلی هستند، هزینه شدن ۱۵ میلیون دلار برای خرید و واردات كاغذ سیگار به كشور چه معنایی دارد؟
محمدرضا مسجدی با اشاره به هزینه ۳۰ هزار میلیارد تومانی درمان بیماری های ناشی از استعمال دخانیات اضافه كرد: در زمانی كه كشور با تحریم انواع اقلام پزشكی و دارویی مواجه می باشد، تخصیص این میزان ارز جهت رشد و توسعه صنعت دخانیات جای تأسف دارد.
وی افزود: در همه كشورهای دنیا، سیگار را گران می كنند تا مصرف آن كم شود اما در كشور ما، ۱۰ هزار میلیارد تومان در سال صرف خرید سیگار می شود.
این فوق تخصص ریه با اشاره به افزایش قیمت مواد غذایی و اقلام مورد نیاز خانوار، اظهار داشت: متأسفانه بالا رفتن قیمت مواد غذایی سبب شده خانواده ها از پس خرید برخی اقلام بر نیایند و سبد غذایی خانوار روز به روز كوچك تر شود. در این شرایط، خروج ۱۵ میلیون دلار ارز برای خرید كاغذ سیگار چه معنایی دارد؟
مسجدی اضافه كرد: صنعت دخانیات ما در حالی به صورت افسارگسیخته به سمت خودكفایی در تولید و بی نیاز كردن بازار داخل پیش می رود كه این كالای لطمه رسان امروز بدون هیچ گونه نظارت، در دسترس همگان قرار دارد و كسی به این فكر نمی كند كه این سیاستگذاری غلط، در آینده چه هزینه های هنگفتی را برای كشور به همراه خواهد داشت.

1398/02/01
16:06:36
5.0 / 5
2987
تگهای خبر: بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است