۹ اردیبهشت برگزاری مرحله دوم انتخابات تعیین نماینده معلمان در شورای عالی

۹ اردیبهشت برگزاری مرحله دوم انتخابات تعیین نماینده معلمان در شورای عالی

حیوان خانگی بگیر: مسئول ستاد راهبری انتخابات نماینده معلمان در شورای عالی آموزش وپرورش از برگزاری مرحله دوم انتخابات جهت تعیین سه نماینده معلمان در شورای عالی در ۹ اردیبهشت آگاهی داد.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا اصغر حصیری در جلسه ستاد راهبری انتخابات نماینده معلمان در شورای عالی آموزش و پرورش كه با حضور اعضای كارگروه های مختلف این ستاد برگزار شد، اظهار نمود: مرحله اول این انتخابات اواخر بهمن تا اوایل اسفند درنهایت صحت و دقت اجرا شد. سپس اعلام نتایج اولیه این انتخابات نیزمنتخبان باید گواهی تائید صلاحیت از هیئت رسیدگی به تخلفات اداری، مركز حراست و عدم سوء پیشینه خودرا برای ما ارسال می كردند تا اقدامات لازم برای مرحله دوم صورت گیرد.

وی در ادامه اشاره كرد: در هیئت رسیدگی به تخلفات اداری موارد اخطار كتبی بدون درج در پرونده، توبیخ كتبی با درج در پرونده و كسر از حقوق و فوق العاده شغل یا عناوین مشابه برای عدم احراز صلاحیت در نظر گرفته نشد.

حصیری اظهار نمود: هیچ یك از منتخبان بوسیله مركز حراست و یا گواهی سوء پیشینه كه توسط دادگستری تهیه می شود، رد صلاحیت نشدند و سفارش های وزیر آموزش و پرورش همین طور همراهی مركز حراست موجب شد كه در این موارد هیچ رد صلاحیتی نداشته باشیم.

وی برگزاری انتخابات نمایندگان معلمان در شورای عالی آموزش و پرورش را اقدامی با استناد به بند ۱۴ از ماده ۹ لایحه قانونی تشكیل شورای عالی آموزش و پرورش عنوان نمود و در توضیح این بند اظهار داشت: سه نفر صاحب نظر از نمایندگان معلمان یا مدیران مدارس كه هر یك برای یك دوره تحصیلی هستند، به شورای معاونان وزارت آموزش وپرورش معرفی می گردند و بدین ترتیب جزو اعضای شورای عالی آموزش و پرورش خواهند شد. این مساله با عنایت به سند تحول بنیادین ( بند ۲۱ از اهداف عملیاتی) كه به بازبینی و باز مهندسی ساختارها، رویه ها و روش ها تاكید دارد همین طور بند ۸ از اهداف عملیاتی و راهكار ۸-۱ كه به افزایش مشاركت نظام تعلیم و تربیت اشاره و مدرسه، معلمان و دانش آموزان را بعنوان سرمایه انسانی و اجتماعی تلقی می كند و به اصلاح، ارتقا و تغییر نگرش آموزش و پرورش باز اشاره داشته است.

مشاور وزیر آموزش و پرورش در مورد نحوه برگزاری انتخابات اظهاركرد: انتخابات در دو مرحله برگزار می گردد كه مرحله اول به صورت الكترونیكی حدود دو ماه قبل اجرا شد. مرحله دوم باز حضوری خواهد بود و هم اكنون تدارك مرحله دوم این انتخابات را می بینیم.

وی درباره نحوه برگزاری مرحله اول انتخابات اظهار داشت: این انتخابات در سطح استان ها و تحت نظارت ستاد راهبری انتخابات حوزه ستادی، اداره كل و شخص مدیركل آموزش وپرورش استان، بوسیله سامانه الكترونیك و متناسب با سهمیه های استانی است یعنی به نسبت جمعیت آماری معلمان و مدیران، هر استان از حداقل ۳ تا حداكثر ۹ نفر، بدون در نظر گرفتن مقطع و جنسیت انتخاب می شوند. لازم به ذكر است كه برمبنای نتایج حاصله در هر استان باید حداقل یك نفر از منتخبین متناسب با سهمیه استان خانم باشند كه در این مرحله اگر حداقل یك خانم جزو منتخبین استان نباشد، از بین بانوان، نخستین شخص حائز بیشترین رأی، با آخرین نفر سهمیه در آن استان جایگزین می گردد.

حصیری افزود: مرحله دوم انتخابات سپس مشخص شدن منتخبان هر استان به صورت متمركز و با رأی گیری حضوری و مستقیم برگزار می گردد و از بین راه یافتگان به مرحله دوم، بر طبق قانون شورای عالی آموزش وپرورش، یك نفر آموزگار یا مدیر دوره ابتدایی – متوسطه اول و متوسطه دوم به عبارتی از هر سه مقطع یك معلم و یا مدیر جمعاً سه نفر كه حداقل یكی از آنان باید از بین بانوان فرهنگی باشد بعنوان برگزیدگان نهایی انتخاب می شوند.

به گزارش مركز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش و پرورش، وی با اشاره به اینكه مرحله دوم و نهایی انتخابات در۹ اردیبهشت ماه جاری برگزار می شود، اظهار داشت: تمامی مقدمات برای برگزاری بی عیب و نقص این انتخابات برنامه ریزی شده است و امیدواریم با مشخص شدن سه نماینده معلمان در شورای عالی آموزش و پرورش گام مؤثری برای مشاركت معلمان در تصمیم گیری های كلان آموزش وپرورش برداشته شود.
1398/02/06
16:18:55
5.0 / 5
2306
تگهای خبر: آموزش , تربیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است