۲ میلیارد مترمكعب آب به سمت دریاچه ارومیه رها گردید

۲ میلیارد مترمكعب آب به سمت دریاچه ارومیه رها گردید

به گزارش حیوان خانگی بگیر بنا بر اعلام، حجم آب موجود دریاچه ارومیه به بیشتر از پنج میلیارد مترمكعب رسیده است؛ بارندگی های بسیار مناسب سال آبی جاری سبب شده تا این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل دو میلیارد و ۹۵۰ میلیون مترمكعب افزایش یابد.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، كیومرث دانشجو - مدیرعامل شركت آب منطقه ای آذربایجان غربی - با تاكید بر این كه حدود دو میلیارد و ۷۲ میلیون مترمكعب آب سدهای استان از آغاز سال آبی جاری به سمت دریاچه ارومیه رهاسازی شده است، اظهار نمود: به دنبال بارندگی های مناسب امسال حدود یك میلیارد و ۵۰۰ میلیون مترمكعب از این رقم تنها از آغاز فروردین ماه تابحال به سمت دریاچه رهاسازی شده است.
وی به تشریح آخرین وضعیت دریاچه ارومیه پرداخت و اضافه كرد: تراز سطح آب دریاچه هم اكنون به ۱۲۷۱.۸۳ متر رسیده كه این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل یك متر و پنج سانتی متر و در مقایسه با ابتدای سال آبی جاری (ابتدای مهرماه ۹۷) یك متر و ۵۶ سانتی متر افزایش یافته است.

افزایش وسعت دریاچه ارومیه
بنا بر اعلام وزارت نیرو، دانشجو افزود: وسعت فعلی دریاچه ارومیه هم به ۳۱۸۶.۳۶ كیلومتر مربع رسیده كه این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل بیشتر از ۸۶۳ كیلومتر مربع و در مقایسه با ابتدای سال آبی جاری بیشتر از ۱۴۶۳ كیلومتر مربع افزایش پیدا كرده است.
وی با تاكید بر این كه حجم آب موجود دریاچه ارومیه به بیشتر از پنج میلیارد مترمكعب رسیده است، اظهار داشت: بارندگی های بسیار مناسب سال آبی جاری سبب شده است تا این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل دو میلیارد و ۹۵۰ میلیون مترمكعب و در مقایسه با ابتدای سال آبی جاری حدود چهار میلیارد مترمكعب افزایش پیدا كند.1398/02/21
14:46:32
5.0 / 5
2194
تگهای خبر: آب , بارندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است