لزوم توجه به آموزش مردم و مسئولان در مواجهه با پدیده های طبیعی

لزوم توجه به آموزش مردم و مسئولان در مواجهه با پدیده های طبیعی

به گزارش حیوان خانگی بگیر یك كارشناس محیط زیست اظهار داشت: متاسفانه در كشور ما آموزش كافی برای مقابله با پدیده های طبیعی مانند سیل وجود ندارد و در برخورد با این مسائل و مدیریت آن هیجان زدگی دیده می شود.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، محمد حسین بازگیر در یك برنامه رادیویی ضمن اشاره به آموزش ندیدن مردم برای مقابله با پدیده هایی مانند سیل اظهار داشت: بر مبنای مشاهدات نه تنها مردم بلكه مسئولان هم رفتار مناسب و منطقی در آن شرایط نداشتند و هیجان زدگی در برخورد با مسائل در امدادگران هم مشاهده می شد.

وی اضافه كرد: عوامل متعددی در بروز سیل نقش دارند كه همچون آن می توان به تمركز مكانی و زمانی بارش ها اشاره نمود. با عنایت به تفاوت بارش ها در سال ۹۷ نسبت به سال های دیگر، لازم بود كه بررسی های بیشتری درباره احتمال وقوع سیل صورت می گرفت.

این كارشناس محیط زیست با اشاره به اینكه میانگین بارش در بعضی از بخش های زاگرس از شاخص بارش كل كشور بالاتر بود، اظهار داشت: یكی از عوامل مهم در بروز سیل، رطوبت خاك است. در واقع به علت اشباع شدن ظرفیت خاك و نبود پوشش گیاهی مناسب، بارش های مرحله دوم در لرستان جاری شدند و سیل را به وجود آوردند.

بازگیر درباره عملكرد سازمان حفاظت محیط زیست در سیل اخیر توضیح داد: مدیریت تمام امور به عهده این سازمان نیست. برای مثال هنگامی كه در حریم رودخانه ای خروشان با مجوز نهادهای دیگر، ساخت و ساز صورت می گیرد نباید محیط زیست را مقصر بدانیم.

وی در انتها اظهار داشت: در سیل اخیر خسارت زیادی به منابع طبیعی كشور وارد شد و كه بخشی از آن فرسایش خاك و صدمه به درختان است.
1398/02/27
13:19:39
5.0 / 5
2207
تگهای خبر: آموزش , بارش , حفاظ , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است