بسته اخبار اجتماعی در روز سه شنبه

افزایش 5 درجه ای دمای كشور، واكنش پلیس به تصویب طرح تشدید مجازات اسیدپاشی

افزایش 5 درجه ای دمای كشور، واكنش پلیس به تصویب طرح تشدید مجازات اسیدپاشی

حیوان خانگی بگیر افزایش 5 درجه ای دمای كشور، واكنش پلیس به تصویب طرح تشدید مجازات اسیدپاشی


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، در ادامه به بعضی از مهم ترین اخبار اجتماعی ایسنا اشاره شده كه با كلیك روی تیتر هر یك از آنها، متن كامل خبر در دسترس خواهد بود:
واكنش پلیس به تصویب طرح تشدید مجازات اسیدپاشی
سردار محسن حسن خانی، رئیس پلیس آگاهی ناجا اصرار كرد كه هرچه قوانین بازدارندگی بیشتری داشته باشند، وقوع جرم نیز كاسته می شود.
وی با اشاره به اینكه هرچه هزینه جرم بالاتر برود یقیناً جرم كمتر می شود، اظهار داشت: در مورد طرح مربوط به اسیدپاشی نیز اداره حقوقی پلیس باید جزئیات آنرا بررسی كند، اما همانطور كه گفتم قوانینی كه بازدارندگی بیشتری داشته باشند طبیعتاً می توانند وقوع جرم را كاهش دهند.
افزایش ۵ درجه ای دمای كشور از شروع هفته آینده
احد وظیفه، مدیر كل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی با شاره به افزایش ۳ تا ۵درجه ای دمای كشور از شروع هفته آینده، نوسانات دمایی را طی روزهای آینده تشریح نمود و در عین حال اظهار داشت: امروز و فردا (۳۱ اردیبهشت و اول خرداد) كاهش ۶ درجه ای دما در نوار شمالی رخ می دهد اما پنجشنبه و جمعه افزایش دما در همین مناطق پیش بینی می شود.
دهكده های سلامت؛ از كویر تا چشمه
دلال بازی های كلان و بیمارانی كه بی كیفیت درمان می شوند
دكتر محمد جهانگیری، رئیس انجمن گردشگری سلامت ضمن تشریح مهم ترین چالش ها و فرصت های حوزه گردشگری سلامت در كشور، اظهار داشت: در سال قبل حدود یك میلیارد دلار درآمد ارزی از این حوزه داشتیم.
جهانگیری با اشاره به چالش مهم حوزه گردشگری سلامت، اظهار داشت: یكی از مشكلاتی كه هم اكنون در حوزه توریسم سلامت كشور وجود دارد، حضور افراد غیر كارشناس و غیر حرفه ای در زمینه راهنمایی بیماران است. این افراد دلالان و واسطه هایی هستند كه با عنوان مترجم، راهنما و... در فرودگاه ها یا جاهای دیگر مستقر می شوند. این افراد بیماران را به مراكزی هدایت می كنند كه از نظر ما فاقد كیفیت استاندارد هستند و پول زیادی هم به جیب می زنند؛ بطوریكه ۳۰ تا ۴۰ درصد هزینه های این افراد به جیب این دلال ها می رود.
معاون كمیته امداد تشریح كرد
برقراری سهمیه مستمری برای ۱۶هزار خانوار سیل زده/۱۰هزار نفر پشت نوبت
فاطمه رهبر، معاون كمیته امداد امام خمینی (ره) گزارشی از نمایش خدمات به مددجویان سیل زده نمایش كرد و اظهار داشت: به استان ها برای ۱۶ هزار خانوار كه مددجوی ما نبودند اما حالا نیازمندند، سهمیه دریافت مستمری دادیم. ۱۰ هزار نفر دیگر هم شناسایی شدند كه هنوز بودجه ای برای آن نداریم.
رهبر افزود: در مجموع هزار میلیارد تومان نیاز داریم اما بیمه تا الان ۲۰ میلیارد تومان به ما داده است. این هزار میلیارد تومان را چگونه باید تامین نماییم و پاسخگوی نیازها باشیم؟ ۸۲ میلیارد تومان برای تامین لوازم خانگی مددجویان نیاز داریم. آقای فتاح قول داد منازل را طی ۹ ماه بسازیم و تحویل دهیم كه بالاخره این كار را انجام می دهیم.
راهكاری جدید برای جبران كمبود معلم
۳ ساله شدن دوره كارشناسی دانشگاه فرهنگیان در انتظار مذاكره دو وزیر
حسین خنیفر، رئیس دانشگاه فرهنگیان درباره سه ساله شدن دوره كارشناسی اظهار داشت: این مبادرت به مجوز آموزش و پرورش و وزارت علوم نیاز دارد، منتظر مذاكره دو وزیر هستیم كه بتوانیم برای دوره ای زمانی و برای حل مشكل كمبود نیرو، دوره كارشناسی را سه ساله برگزار نماییم تا دانشجویان زودتر فارغ التحصیل شده و وارد آموزش و پرورش بشوند.
وی درباره زمان برگزاری آزمون استخدامی نیز اظهار داشت: درخواست صدور ۵۵ هزار مجوز جذب داده ایم و قرار بود آزمون استخدامی در اردیبهشت ماه برگزار شود، ولی هنوز هیچكدام به قطعیت نرسیده و شاید خرداد یا دیرتر اجرا شود.
سرنوشت یك لایحه «زنانه» در دست قوه قضائیه
اشرف گرامی زادگان، مشاور حقوقی و پارلمانی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری ضمن نمایش توضیحاتی درباره جزئیات لایحه "تامین امنیت زنان مقابل خشونت" اظهار داشت: بنظر می رسد نه تنها طرح و لایحه قوانین مربوط به زنان با كندی تدوین می شود، بلكه هنگام ورود به مجلس نیز در اولویت قرار ندارد، پس انتظار معاونت زنان این است كه لایحه تامین امنیت زنان مقابل خشونت هرچه سریعتر از جانب قوه قضائیه تایید و به دولت و سپس به مجلس تقدیم شود.
دستگیری ۵۲۸ سارق و مالخر/ شناسایی صاحبان ۸۷ درصد اموال مسروقه
سردار حسین رحیمی، فرمانده انتظامی پایتخت از دستگیری ۵۲۸ سارق، مالخر و مجرم در دومین مرحله از طرح رعد سال ۹۸ آگاهی داد.
رحیمی درباره مبارزه با كالای قاچاق نیز اظهار داشت: مبارزه با كالای قاچاق قسمتی از سفرهای بعد است كه همواره مدنظر بوده و در مجموع ۵۵ پرونده كالای قاچاق برای قاچاقچیان تشكیل شد و ۴۲ نفر از قاچاقچیان عمده و مهم دستگیر شدند و ۱۲۲ هزار انواع و اقسام كالای قاچاق كشف شد و ۴ باند كه به صورت گروهی فعالیت می كردند منهدم شدند.
ورود «نانو پودرهای غیرسمی» به میدان مبارزه با موش های تهران
در صورتیكه عدم ساماندهی درست پسماندها موجب فراهم شدن آب و غذای موش ها می شود، هوشمندی این حیوانات موذی روش های مقابله با استفاده از سموم را خیلی زود بی اثر می كند كه اینها خود عاملی می شوند تا هزینه میلیاردی مقابله با موش ها بی تاثیر و وجودشان دغدغه ای برای شهروندان قلمداد شود.
تحصیلی، مدیرعامل شركت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران اظهار داشت: استفاده از روش نوین مبارزه با موش به طریق حذف زیستگاه و انسداد فعال منافذ موش به روش تزریق گل رس به صورت آزمایشی انجام كه در صورت داشتن بازخورد مثبت این روش بعنوان یكی از روش های اصلی مبارزه در دستور كار قرار خواهد گرفت. از طرف دیگر استفاده از نانو پودر غیرسمی بعنوان محصول جدید و تولید داخلی دارای مجوز از سازمان حفظ نباتات وزارت جهاد كشاورزی به صورت پایلوت در سه منطقه با بازدهی بالا مورد آزمایش قرار گرفت و جهت تسریعی در دیگر مناطق در آینده ای نزدیك مورد استفاده قرار می گیرد.
هیچ دوشغله ای در وزارت رفاه نداریم/متخلفان مكلف به بازگرداندن اضافه دریافت ها هستند
محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی درباره اختتام مهلت سرپرستی مدیرعامل تامین اجتماعی آگاهی داد كه هنوز این مهلت تمام نشده است.
وزیر رفاه درباره دریافت های مازاد بر مصوبات قانونی نیز اظهار داشت: افراد متخلف مكلف به بازگرداندن این دریافتی ها هستند؛ در صورتیكه اینكار را نكنند به مراجع قضائی ارجاع می شود تا پولی كه از بیت المال رفته را پس بدهند.
هر فرد مرگ مغزی، می تواند جان چند بیمار را نجات دهد؟
سال قبل ۶۰۰۰ عضو پیوندی، زیر خاك رفت
چند روزی است كه تبلیغات، بنرها و آگهی های تلویزیونی با محتوای "اهدای عضو" را بیشتر از گذشته در سطح شهر و رسانه ها شاهد هستیم؛ طرحی كه هدف اصلی آن فرهنگسازی بیشتر برای افزایش آمار اهدای عضو است.
بنابر اعلام انجمن اهدای عضو ایران، هر فرد مرگ مغزی می تواند با اهدای یك تا هشت ارگان شامل دو كلیه، قلب، دو ریه، كبد و لوزالمعده افرادی را از مرگ و با اهدای یك تا ۵۳ نسج تعدادی دیگر را از بیماری نجات دهد. حال اگر فرض نماییم ۲ هزار نفری كه به اهدا نرسیدند هر كدام حداقل سه ارگان قابل پیوند داشتند، سال قبل حدود ۶ هزار ارگان به خاك سپرده شده است.
سخنگوی شورای شهر تهران تشریح كرد
از سرعت گرفتن انتصابات در شهرداری تهران تا بررسی تخلفات یك معاون
علی اعطا، سخنگوی شورای شهر تهران در مورد موضوعاتی همچون شائبه سگ كشی، انتصابات پشت سر هم در شهرداری، انتخابات شورایاری ها و... توضیحاتی را نمایش كرد.
وی با بیان این كه بررسی ها نشان داده است با تصویب لایحه جدید مالیات بر ارزش افزوده احیانا درآمد شهرداری ها ۶۰ درصد كاسته می شود، اظهار داشت: چرا عوارض می بایست در مالیات تجمیع شود و این با دیگر قوانین نیز مغایرت دارد؛ چونكه درآمد شهرداری ها توسط شوراها تعیین می شود و محل تأمین آن نیز عوارض هستند و نهاد شوراها با تصویب این لایحه تضعیف می شود و لازم است همه اعضای شوراهای شهر با جدیت این مساله را دنبال كنند؛ چونكه این اتفاق ناخوشایند است كه نتیجه و تبعات آن سبب تضعیف پارلمان محلی می شود.
به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، پربازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:
نكاتی برای رشد سریع موها
قربانیان آتش سوزی در بزرگراه اشرفی اصفهانی تهران به ۳ تن رسید
واكنش پلیس به تصویب طرح تشدید مجازات اسیدپاشی
یكی از عوامل تشدید خطر زوال عقل در میانسالان
سرنوشت یك لایحه «زنانه» در دست قوه قضائیه




منبع:

1398/03/01
18:01:17
5.0 / 5
2501
تگهای خبر: آب , آموزش , استاندارد , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است