تداوم بارش های رگباری در برخی از استان ها

تداوم بارش های رگباری در برخی از استان ها

حیوان خانگی بگیر: مدیر كل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به كاهش هشت درجه ای دما در شرق كشور، از رگبار و وزش باد شدید موقت در چها روز آینده آگاهی داد.احد وظیفه در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینكه طی امروز( اول خرداد) برای نیمه شرقی كشور و دامنه های زاگرس مركزی شاهد رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت خواهیم بود، اظهاركرد: این شرایط خصوصاً در شمال شرق و دامنه های جنوبی البرز مركزی از شدت بیشتری برخوردار می باشد و احتمال وقوع تگرگ در استان های خراسان رضوی، خراسان شمالی و بخش های شرقی سمنان وجود دارد.
استان های پربارش فردا
وی با اشاره به اینكه امروز (اول خرداد) دمای هوا در شمال شرق كشور در حدود ۶ تا ۸ درجه سانتیگراد كاسته می شود، اظهار داشت: فردا ( ۲ خرداد) خصوصاً در ساعات بعدازظهر و اوایل شب شاهد رگبار و رعد و برق و وزش باد در نیمه شرقی و شمال غرب كشور خواهیم بود كه در استان های كرمان، شمال خراسان رضوی، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان از شدت بیشتری برخوردار می باشد.

مدیركل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی با تاكید بر اینكه از ظهر روز جمعه (۳ خرداد) دما در شمال شرق كشور روند افزایشی می یابد، اظهاركرد: در روز جمعه برای بخش هایی از شمال غرب، البرز مركزی و شرقی و سواحل دریای خزر بارش پراكنده و برای استان های واقع در شمال شرق كشور رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود.

به گفته وظیفه، روزهای شنبه و یكشنبه (۴ و ۵ خرداد) خصوصاً در ساعات بعدازظهر برای شمال غرب، دامنه های جنوبی البرز مركزی و غربی در استان های زنجان، قزوین، البرز و تهران و دامنه های مركزی و جنوبی زاگرس در استان های چهارمحال و بختیاری، غرب اصفهان، نیمه شمالی فارس و نیمه غربی كرمان رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود.

این كارشناس سازمان هواشناسی در ادامه اظهار داشت: از بعدازظهر و اوایل شب امروز و فردا (اول و دوم خرداد) برای نوار شرقی بخش هایی از جنوب غرب و جنوب كشور وزش باد شدید پیش بینی می شود كه در مناطق شرقی در استان های خراسان رضوی، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان خصوصاً منطقه زابل سبب گرد و خاك و كاهش كیفیت هوا خواهد شد.

وی اضافه كرد: در ساعات پس از ظهر امروز و طی فردا (اول و دوم خرداد) غرب تنگه هرمز و شرق خلیج فارس و طی امروز دریای خزر مواج پیش بینی می شود.

مدیر كل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینكه امشب هوای تهران نیمه ابری و گاهی همراه با وزش باد خواهد بود، اظهار داشت: فردا (۲ خرداد) هوای تهران قسمتی ابری، گاهی همراه با افزایش ابر و وزش باد خواهد بود همین طور فرداشب بارش پراكنده برای تهران پیش بینی می شود. بیشترین و كمترین دمای تهران در این روز به ۲۹ و ۱۷ درجه سانتیگراد می رسد.

وظیفه درانتها اظهار نمود: پس فردا (۳ خرداد)، آسمان پایتخت كمی ابری تا نیمه ابری، گاهی همراه با وزش باد با بیشترین و كمترین دمای ۳۰ و ۱۷ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

منبع:

1398/03/01
00:02:54
5.0 / 5
2174
تگهای خبر: آسمان , بارش , كیفیت , گرد و خاك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است