تولید انرژی الكتریكی از خطوط انتقال آب در كشور

تولید انرژی الكتریكی از خطوط انتقال آب در كشور

به گزارش حیوان خانگی بگیر مدیركل دفتر تحقیقات و توسعه فناوری آبفا با اشاره به راه اندازی هزاران كیلومتر خطوط انتقال آب در كشور اظهار داشت: می توان از خطوط انتقال آب برای تولید انرژی برق استفاده كرد، همانگونه كه آبفای قم این مورد را از ایده به عمل درآورده است.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، احمد سیاحی بعد از بازدید از بعضی از پروژه های آبفای قم در نشستی با حضور مدیرعامل و معاونین و مدیران شركت آب و فاضلاب استان قم بر ضرورت توجه به طرح های تحقیقاتی و پژوهشی در صنعت آبفای كشور تاكید كرد و اظهار داشت: اعتقاد مدیریت شركت به تحقیقات و نوآوری، وجود نیروهای تخصص، توانمند و خوش فكر و توجه به مسائل بنیادی، می تواند شركت آب و فاضلاب قم را به الگویی برای سایر استان های كشور تبدیل كند.
وی بومی سازی دانش ساخت اسكروپمپ فاضلابی در داخل كشور، تولید انرژی الكتریكی از فشار آب در خطوط انتقال و راه اندازی نیروگاه های خورشیدی را همچون اقدامات اساسی و برجسته آبفای قم در سطح كشور برشمرد و اظهار نمود: این پروژه ها بسیار پرارزش و دارای توجیه اقتصادی می باشد كه می تواند منشأ تحول در صنعت هم به شمار برود.
مدیركل دفتر تحقیقات، توسعه فناوری و ارتباط با صنعت شركت مهندسی آبفای كشور با اشاره به اینكه سال های زیادی است كه بحث تولید انرژی الكتریكی از خطوط انتقال مطرح است، تصریح كرد: هزاران كیلومتر خطوط انتقال آب در سراسر كشور وجود دارد كه می توان از آن در تولید انرژی برق استفاده كرد، در حالیكه توجه جدی به این مورد نشده است، اما آبفای قم این مورد را از ایده به عمل درآورده است.
بنا بر اعلام وزارت نیرو، وی به برخی دیگری از طرح های پژوهشی و تحقیقاتی شركت آب و فاضلاب قم اشاره نمود و اظهار داشت: تحول بسیار خوبی در زمینه پژوهش و تحقیقات در آبفای قم شكل گرفته كه نشان از اعتقاد تیم مدیریتی شركت به این موضوعات است.
مدیرعامل شركت آب و فاضلاب استان قم هم در این جلسه به طرح های پژوهشی و تحقیقاتی آبفای قم اشاره نمود و پروژه بومی سازی طراحی و ساخت اسكروپمپ فاضلابی را همچون این پروژه ها برشمرد و اظهار نمود: این پروژه ضمن پیشگیری از خروج میلیون ها دلار از كشور، كاهش هزینه های بهره برداری و نگهداری و سهولت دسترسی به قطعات یدكی را به دنبال دارد.
"علی جان صادق پور" با اشاره به طرح حمایت آبفای قم از تولید داخلی مواد منعقد كننده پلی كلراید آلومینیوم اظهار داشت: این مواد در زلال سازی و تصفیه آب و فاضلاب و همینطور در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی كاربرد دارد و با كیفیت بسیار بالاتر از محصولات وارداتی در توسط كارشناسان این شركت ثبت اختراع شده است.
وی راه اندازی اولین نیروگاه آبی كشور روی خط انتقال آب با سرمایه گذاری بخش خصوصی، راه اندازی پروژه های نیروگاه خورشیدی، ابداع و ساخت سامانه اندازه گیری فشار كل، بررسی و تخمین مصرف سالیانه آب در كولرهای آبی و پروژه حذف جلبك در فرایند تصفیه آب قم با استفاده از روش های زیستی را از دیگر پروژه های تحقیقاتی و پژوهشی آبفای قم برشمرد.1398/03/04
21:48:28
5.0 / 5
2169
تگهای خبر: آب , حمایت , فناوری , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است