ساخت دستگاهی برای حذف ریزگردها و تركیبات آلی از هوا

ساخت دستگاهی برای حذف ریزگردها و تركیبات آلی از هوا

به گزارش حیوان خانگی بگیر محققان دانشگاه آزاد مرودشت با استفاده از نانو كربن و رشته های میكروكربن دستگاه پرتابلی برای تصفیه هوا و ریزگردها تولید كردند.


دكتر مهرداد غلامی، عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد مرودشت و مجری طرح در گفتگو با ایسنا، دستگاه ساخته شده را دستگاهی برای مقابله با آلودگی های هوا دانست و اظهار داشت: این دستگاه یك پالایشگر هوا است كه می تواند تركیبات آلی و ریزگردها را از هوا پالایش كند.
وی شعاع عمل این دستگاه را ۳ متر دانست و اظهار نمود: این دستگاه می تواند در محیط های بسته در مدت ۳۰ ثانیه آلودگی های موجود در محیط را جذب نماید.
غلامی پایه ساخت این دستگاه را رشته های میكرو كربن دانست و افزود: این رشته ها با شاخك های نانو كربن پوشش داده و به منظور فعال سازی سر تیز این شاخك ها از امواج الكترومغناطیسی استفاده كردیم. از راه این روش واكنش های كاتالیستی حاصل شد.
مجری طرح با تاكید بر اینكه بر اثر واكنش های كاتالیستی، سوپر اكسید تولید می شود، افزود: سوپر اكسید می تواند با تركیبات آلی مخلوط شود و در نهایت دی اكسید كربن و بخار آب تولید می شود.
عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد مرودشت، خروجی این پالایشگر هوا را بخار آب دانست و خاطرنشان كرد: سیستم طراحی شده، قابل حمل است.1398/03/09
14:19:23
5.0 / 5
1998
تگهای خبر: آب , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است