افزایش دما در نیمه شمالی كشور

افزایش دما در نیمه شمالی كشور

به گزارش حیوان خانگی بگیر مدیركل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به افزایش نسبی دما در نیمه شمالی كشور طی سه روز آینده، از تداوم وزش باد شدید موقت در بیشتر مناطق كشور اطلاع داد.احد وظیفه در گفتگو با ایسنا اظهاركرد: با عنایت به تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی، طی امروز (۱۱ خردادماه) برای استان های خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، سمنان، نیمه شمالی یزد و بخش هایی از اصفهان رگبار، رعد و برق و گاهی وزش باد شدید موقت پیشبینی می شود.

وی افزود: فردا (۱۲ خردادماه) در استان های خراسان رضوی، خراسان شمالی و بخش هایی از كرمان بارش پراكنده و وزش باد شدید موقت همینطور در استان های كهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، جنوب اصفهان، شمال فارس و جنوب غرب یزد رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت را شاهد خواهیم بود.

مدیركل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینكه در ساعات پس از ظهر روز دوشنبه (۱۳ خردادماه) علاوه بر این مناطق برای استان های اردبیل، آذربایجان شرقی و شمال آذربایجان غربی هم رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیشبینی می شود، اظهار داشت: در ساعات پس از ظهر روز سه شنبه (۱۴ خردادماه) برای استان های كهگیلویه و بویراحمد، شمال غرب فارس و شمال بوشهر افزایش ابر، بارش پراكنده و وزش باد پیشبینی می شود.

وظیفه با اشاره به اینكه در روز سه شنبه (۱۴ خرداد) برای استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، شمال زنجان، غرب گیلان و ارتفاعات البرز غربی و مركزی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیشبینی می شود، اظهاركرد: در روز چهارشنبه (۱۵ خردادماه) در استان های واقع در شمال غرب، دامنه های جنوبی البرز مركزی و غربی و دامنه های زاگرس مركزی و جنوبی شاهد رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید موقت خواهیم بود.

به گفته این كارشناس سازمان هواشناسی طی سه روز آینده افزایش نسبی دما در نواحی شمالی كشور رخ خواهد داد. همینطور طی سه روز آینده برای برخی مناطق شرق و جنوب شرق و طی روز دوشنبه (۱۴ خرداد) برای استان هرمزگان وزش باد شدید همراه با گرد و خاك پیشبینی می شود و از پس از ظهر امروز (۱۱ خرداد) و طی روز یكشنبه (۱۲ خرداد) شرق خلیج فارس و تنگه هرمز مواج خواهد بود.

مدیركل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینكه امشب و فردا (۱۲ و ۱۳ خرداد) همینطور پس فردا (دوشنبه ۱۴ خرداد) هوای تهران صاف و گاهی همراه با وزش باد شدید پیشبینی می شود، اظهار داشت: فردا بیشترین و كمترین دمای تهران ۳۰ و ۲۰ درجه سانتیگراد خواهد بود و پس فردا دمای تهران در گرم ترین زمان به ۳۱ درجه سانتیگراد و در خنك ترین زمان به ۲۱ درجه سانتیگراد می رسد.
1398/03/11
15:44:51
5.0 / 5
2110
تگهای خبر: بارش , گرد و خاك , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است