مدیركل ارزیابی زیست محیطی سازمان محیط زیست:

از ماجرای شكایت و احضار به دادگاه برای آشوراده خبری ندارم

از ماجرای شكایت و احضار به دادگاه برای آشوراده خبری ندارم

حیوان خانگی بگیر: به دنبال انتشار اخباری در خصوص احضار مدیر كل دفتر ارزیابی زیست محیطی سازمان محیط زیست به دادگاه، این مقام مسئول در سازمان محیط زیست اشاره كرد: هیچ احضاریه ای به دست من نرسیده است.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، هفته پیش خبری از طرف ستاد مردمی نجات آشوراده در اختیار رسانه های مختلف قرار گرفت، در خصوص اینكه به دنبال شكایت این ستاد از مدیر كل ارزیابی زیست محیطی سازمان محیط زیست، این مدیر به دادگاه احضار شده است. علیزاده مدیر روابط عمومی سمنا (ستاد مردمی نجات آشوراده) در گفت وگویی كه با ایسنا داشت، در مورد دلیل این اتفاق این طور عنوان نمود كه از سازمان محیط زیست درخواست كرده بودیم كه گزارش ارزیابی زیست محیطی را در اختیار ما قرار دهد، اما مدیر كل ارزیابی زیست محیطی سازمان محیط زیست طی نامه ای با محرمانه خواندنش از ارسال این طرح اجتناب كرد.

همزمان با باز نشر این خبر، حمید جلالوندی مدیر كل ارزیابی زیست محیطی سازمان محیط زیست در گفت و گو با ایسنا، از احضار به دادگاه اظهار بی اطلاعی كرد و اظهار داشت: من از ماجرای شكایت و احضار به دادگاه خبر ندارم و الان بوسیله شما در جریان این خبر قرار گرفتم.
روز گذشته این مقام مسئول در پیگیری مجدد ایسنا، اعلام نمود: كه هیچ احضاریه ای به دست او نرسیده است و اصرار كرد حتی برای اطمینان از دفتر حقوقی سازمان محیط زیست هم سئوال كردم تا مطمئن بشوم كه آیا احضاریه ای در كار هست یا خیر؟

جلالوندی در پاسخ به این پرسش كه چرا دفتر شما از ارسال این طرح ارزیابی زیست محیطی آشوراده به ستاد مردمی نجات آشوراده اجتناب كرده است، اظهار داشت: پس از مطرح شدن سوژه احضار من به دادگاه، ماجرای درخواست طرح را در ستاد مركزی و اداره كل محیط زیست استان گلستان پیگیری كردم و متوجه شدم ستاد نجات آشوراده، به منظور دریافت طرح ارزیابی زیست محیطی آشوراده، ابتدا به آقای كلانتری رئیس سازمان محیط زیست نامه نوشتند، رئیس سازمان هم این نامه را به استان مربوطه ارجاع داده بود. اداره كل محیط زیست استان گلستان هم درخواست كرده بود كه این گروه طی معرفی یك نماینده نسبت به دریافت طرح ارزیابی زیست محیطی آشوراده اقدام نماید. نماینده ستاد نجات آشوراده این طرح را از استان دریافت و امضا كرده كرده است.

وی با تاكید بر اینكه ستاد نجات آشوراده پیش از ارسال نامه به دفتر ارزیابی زیست محیطی سازمان محیط زیست، گزارش ارزیابی زیست محیطی را از اداره كل محیط زیست استان دریافت كرده بوده است، اظهار داشت: اسناد آن هم موجود است كه این گروه نسخه ای از گزارش ارزیابی زیست محیطی آشوراده را در اختیار داشتند و باز هم از سازمان محیط زیست درخواست ارائه طرح كردند. نمی دانم علت چنین كاری چیست اما در خوش بینانه ترین حالت فكر می كنم كه شاید خواستند ببینند دو گزارشی كه از اداره كل استان گلستان و ستاد مركزی می گیرند، یكی هست یا نه؟.

مدیر ارزیابی زیست محیطی سازمان محیط زیست با اشاره به اینكه گزارش ارزیابی زیست محیطی آشوراده در اختیار كارشناس رسمی دادگستری هم قرار دارد، در این زمینه تصرح كرد: از سازمان محیط زیست به سبب موافقت با اجرای طرح آشوراده شكایت كرده است، دادگستری هم برای داوری دراین باره، كارشناس تعیین كرده است، كه كلیه اطلاعات مربوط به طرح آشوراده در اختیار كارشناس دادگستری هم هست.

جلالوندی در پاسخ به این پرسش كه چرا در نامه به ستاد نجات آشوراده «محرمانه بودن گزارش ارزیابی زیست محیطی» را دلیل اجتناب از ارسال گزارش برای این ستاد، مطرح كرده اید، اظهار داشت: خلاصه گزارش پروژه، شروط مجوز و پاور پوینتی كه شامل اصلی ترین مسائل (كه با استناد به آن مجوز صادر شده است)، روی سایت سازمان محیط زیست قرار می گیرد اما برمبنای بخشنامه چند سال قبل دفتر حراست سازمان محیط زیست، به لحاظ قانونی نمی توانستیم طرح را در اختیار آنها قرار دهیم. هر چند متوجه شدیم ستاد آشوراده گزارش ارزیابی را از استان دریافت كرده بود. ضمن اینكه ما فقط یك نسخه از گزارش داریم و امكان دارد گروه های مختلف همچون دانشجویان، استاتید دانشگاه ها و فعالان محیط زیست بخواهند گزارش در اختیار آنها قرار گیرد ولی در این زمینه ما با محدودیت مواجه هستیم.
به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، ستاد مردمی نجات آشوراده (سمنا) یك كمپین متشكل از بیشتر از ۲۰۰ سازمان مردم نهاد، فعالان محیط زیست مستقل، اساتید دانشگاه و … است.
منبع:

1398/03/14
15:26:42
5.0 / 5
2127
تگهای خبر: محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است