افزایش ۱۰۰۰ مگاواتی مصرف برق

گرم ترین روز سال رقم خورد

گرم ترین روز سال رقم خورد

به گزارش حیوان خانگی بگیر سخنگوی صنعت برق با اشاره به افزایش دمای هوا تا ۵۰ درجه سانتی گراد در بعضی نقاط و رشد ۱۰۰۰ مگاواتی مصرف برق كشور در روز جاری، از مردم خواست مصرف برق خویش را در ساعت های اوج مصرف مدیریت كنند.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، مصطفی رجبی مشهدی با انتشار پیامی ویدئویی اظهار داشت: از همه مردم درخواست می كنم مصرف خویش را در ساعت های ۱۲ تا ۱۶ (ساعات اوج مصرف) از راه تنظیم درجه كولرهای گازی روی ۲۵ درجه سانتی گراد بعنوان دمای آسایش، استفاده از دور كند كولرهای آبی و استفاده از وسایل پرمصرف برقی از اواخر شب تا ابتدای بامداد مدیریت كنند.
وی ادامه داد: در حال سپری كردن گرم ترین روز سال هستیم، به صورتی كه الان دمای هوا در بعضی نقاط كشور به ۵۰ درجه سانتی گراد رسیده است.
سخنگوی صنعت برق با بیان این كه مصرف برق در روز گذشته ۵۳ هزار و ۵۳۴ مگاوات بود، تصریح كرد: الان مصرف برق نسبت به روز گذشته ۱۰۰۰ مگاوات افزایش داشته است.
رجبی مشهدی ابراز امیدواری كرد كه با همكاری مردم تابستان خوبی را پشت سر بگذاریم.
رجبی مشهدی در مورد تغییر ساعات اداری تصریح كرد: تابحال مصوبه های لازم در ۲۲ استان كشور برای تغییر ساعات اداری با عنایت به اختیارات هیئت وزیران به استانداران صادر شده و احتمال اجرای آن در چهار استان دیگر هم پیشبینی می شود.
وی با اشاره به اینكه بر طبق این طرح، ساعات كار ادارات یك ساعت زودتر آغاز و به تشخیص استانداران تا ۱.۵ ساعت زودتر به اتمام می رسد، خاطرنشان كرد: اجرای طرح تغییر ساعات اداری در تهران منوط به موافقت استانداری است.
بنابر اعلام وزارت نیرو، سخنگوی صنعت برق اظهار نمود: با عنایت به برنامه ریزی های انجام شده در بخش مدیریت مصرف و افزایش ظرفیت نیروگاهی و همینطور افزایش تولید نیروگاه های موجود، انتظار می رود خاموشی برنامه ریزی شده نداشته باشیم و با این وجود همكاری مردم و مشتركان عزیز نقش بسزایی در این خصوص دارد.1398/03/27
17:50:28
5.0 / 5
2554
تگهای خبر: آب , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است