وضعیت آمریكا در بازیافت ضایعات

وضعیت آمریكا در بازیافت ضایعات

به گزارش حیوان خانگی بگیر آمریكا نسبت به سایر كشورهای توسعه یافته بیشترین تولید مواد زائد و كمترین بازیافت را دارد.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از اینهبیتت در مقایسه با سایر نقاط جهان، آمار ضایعات و بازیافت در آمریكا بسیار بالا است و با وجود اینكه تنها چهار درصد از كل جمعیت جهان را داراست، ۱۲ درصد كل مواد زائد جامد جهان یعنی سالانه حدود ۲.۱ میلیارد تن ضایعات را تولید می كند.

میانگین تولید ضایعات سالانه هر آمریكایی ۱۷۰۰ پوند است كه حدود ۲۳۴ پوند آنرا ضایعات پلاستیكی می سازند. این میزان سه برابر بیشتر از تولید ضایعات چینی ها و هفت برابر بیشتر از كشور اتیوپی است البته مشكل در تولید زباله نیست بلكه دفع این ضایعات مشكل آفرین است.

آمریكا در تولید و بازیافت ضایعات در وضعیت بدی به سر می برد و نسبت به همسایگان خود در موقعیت ضعیف تری قرار گرفته است. این كشور به صورت متوسط قادر به بازیافت ۳۵ درصد از تمام ضایعات جامد تولید شده است. آلمان در زمینه بازیافت قادر به بازیافت ۶۸ درصد از تمام زباله هاست.

بر اساس گزارش محققان، آمریكا از زیرساخت مناسبی برای مدیریت زباله و پردازش بازیافت استفاده نكرده و نیازمند یافتن مكان های جدید برای ارسال ضایعات پلاستیكی است و چین و فیلیپین هم دیگر زباله های امریكا را تحویل نمی گیرند و بخش عمده ای از ضایعات پلاستیك در آمریكا هنوز به جای بازیافت سوزانده می شود.

برای از بین بردن مشكل عظیم بحران ضایعات پلاستیك و سلامت انسان و محیط زیست زیرساخت های بازیافتی بسیار حائز اهمیت می باشد.

آمریكا به جای تمركز روی بازیافت باید بر روی تولید زباله صفر توجه كند.1398/04/15
18:48:52
5.0 / 5
2318
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است