تلاش نپال برای پاكسازی اورست از زباله ها

تلاش نپال برای پاكسازی اورست از زباله ها

به گزارش حیوان خانگی بگیر نپال در كوشش برای حفاظت از محیط زیست اورست، بلندترین قله جهان، برنامه ای یك ماهه را به منظور پاكسازی این قله با جمع آوری بیشتر از ۱۰ هزار كیلوگرم زباله از این منطقه شروع كرده است.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، در این كمپین بزرگ جمع آوری زباله كه با همكاری آژانس های دولتی و غیردولتی با بسیج یك تیم اختصاصی شرپا (بومیان نپالی كه كوهنوردانی ماهرند) از اردوگاه پایه به چهار اردوگاه بزرگ شروع شده، این گروه نه تنها به جمع آوری زباله می پردازند بلكه تابحال چهار جسد را هم كشف و از كوه به پایین آورده اند.
این زباله های جمع آوری شده به جای فرستاده شدن به محل های دفن زباله در نزدیكی پایتخت نپال، ابتدا تفكیك شده و بعد از فرآوری، بازیافت شده و بعنوان مواد اولیه برای تولید محصولات مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.
البته از حدود ۱۰ تُن زباله جمع آوری شده تنها دو تن بازیافت شده و هشت تن دیگری كه قابل بازیافت نبوده بعد از مخلوط شدن با خاك سوزانده شده است.
در بین زباله های جمع آوری شده حدودا ۵۰ درصد از زباله ها را شیشه تشكیل می داده كه شامل عینك شكسته و بطری های نوشیدنی و هم چنین مقدار زیادی آهن بخصوص قلع كه از قوطی های مواد خوراكی به جا مانده و مقدار زیادی پارچه همچون چادرها و لباس های پاره شده و كوله های كوهنوردی و اقلام پلاستیكی بوده است.
به منظور افزایش كارآیی این كمپین، شركت اصلی كه مسئولیت آنرا بر عهده دارد به مقامات پیشنهاد داده گروهی را به كار گیرند تا زباله های جمع آوری شده را در همان منطقه كوه تفكیك كنند تا مدیریت آن راحت تر صورت گیرد.
بنا بر گزارش خبرگزاری شینهوا، با عنایت به هزینه بالای حمل این زباله ها كه با بالگرد صورت می گیرد، این كار هزینه ها را كاهش داده و هم چنین به افزایش آگاهی نسبت به اهمیت محیط زیست برای مردم محلی و مسافران كمك می نماید.1398/04/23
14:50:01
5.0 / 5
2403
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است