رهاسازی 2 و چهار دهم میلیارد مترمكعب آب سدها به سمت دریاچه ارومیه

رهاسازی 2 و چهار دهم میلیارد مترمكعب آب سدها به سمت دریاچه ارومیه

حیوان خانگی بگیر: حدود دو میلیارد و 462 میلیون مترمكعب آب سدهای استان آذربایجان غربی از شروع سال آبی جاری به سمت دریاچه ارومیه رهاسازی شده و به دنبال بارندگی های مناسب امسال حدود یك میلیارد و 859 میلیون مترمكعب از این رقم تنها از شروع فروردین ماه تابحال به سمت دریاچه رهاسازی شده است.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، كیومرث دانشجو - مدیرعامل آب منطقه ای آذربایجان غربی - با اشاره به اینكه بارندگی های حوضه آبریز دریاچه ارومیه از شروع سال آبی جاری تابحال به بیشتر از ۵۱۹ میلیمتر رسیده است، اظهار داشت: میزان بارش های این حوضه نسبت به سال آبی گذشته ۲۶ درصد و نسبت به مدت متوسط بلندمدت بیشتر از ۴۷ درصد افزایش یافته است.
مدیرعامل شركت آب منطقه ای آذربایجان غربی به تشریح آخرین وضعیت دریاچه ارومیه پرداخت و اضافه كرد: تراز سطح آب دریاچه هم اكنون به ۱۲۷۱.۶۹ متر رسیده كه این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل یك متر و پنج سانتی متر و در مقایسه با ابتدای سال آبی جاری (ابتدای مهرماه ۹۷) یك متر و ۴۲ سانتی متر افزایش یافته است.
بنا بر اعلام وزارت نیرو، دانشجو افزود: وسعت فعلی دریاچه ارومیه نیز به ۳۰۸۷.۳۳ كیلومتر مربع رسیده كه این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل بیشتر از ۹۲۵ كیلومتر مربع و در مقایسه با ابتدای سال آبی جاری بیشتر از ۱۳۶۴ كیلومتر مربع افزایش پیدا كرده است.
وی با تاكید بر اینكه حجم آب موجود دریاچه ارومیه به حدود ۴.۵۹ میلیارد مترمكعب رسیده است، اظهار داشت: بارندگی های بسیار مناسب سال آبی جاری باعث شده است تا این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل دو میلیارد و ۸۲۰ میلیون مترمكعب و در مقایسه با ابتدای سال آبی جاری حدود سه میلیارد و ۵۴۰ میلیون مترمكعب افزایش پیدا كند.
منبع:

1398/04/26
14:51:54
5.0 / 5
2033
تگهای خبر: آب , بارش , بارندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است