موج شدید گرما در آمریكا و كانادا

موج شدید گرما در آمریكا و كانادا

به گزارش حیوان خانگی بگیر از روز گذشته (جمعه) هوای خیلی گرم خیلی از مناطق آمریكا را فراگرفته و به قول كارشناسان آب و هوایی، دما در ایام آخر هفته جاری به اوج خواهد رسید.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، موج گرما امكان دارد بر حدود ۲۰۰ میلیون نفر در شهرهای بزرگی مثل نیویورك، واشینگتن و بوستون در ساحل شرقی و مناطق غرب میانه تاثیر بگذارد.
در بعضی نقاط دما می تواند به ۳۸ درجه سانتیگراد برسد یا از آن فراتر رود. بخش هایی از كانادا هم در معرض موج شدید گرما خواهد بود.
كارشناسان وقوع بیشتر از پیش پدیده موج گرما در سال های اخیر را به تغییر اقلیمی نسبت می دهند. جهان امسال شاهد گرمترین ماه ژوئن در تاریخ ثبت ركوردها بود به صورتی كه میانگین دما در این ماه به ۱۶.۴ درجه سانتیگراد رسید.
همینطور افزایش دما در ایالت آلاسكای آمریكا كه بخشی از آن در داخل مدار شمالگان است پیشتر در ماه جاری ركورد زد.
موج گرمای تازه، ناحیه وسیعی از دشت های مركزی كلورادو و كانزاس تا دریاچه های بزرگ در شمالی شرقی آمریكا را در بر خواهد گرفت.
دما همینطور در بیشتر نواحی ساحل شرقی بالا می رود. سازمان هواشناسی ملی (NWS) نقشه ای از نواحی تحت تاثیر را منتشر نموده است.
این سازمان اخطار داد: هوای مه آلود، داغ و مرطوب در ایام آخر هفته ادامه خواهد یافت.
بیل دی بلاسیو، شهردار نیویورك هم به علت افزایش شدید دمای هوا، وضعیت اضطراری اعلام نموده است.
او از نیویوركی ها خواست كه هشدارها را جدی بگیرند، آب كافی بنوشند و در هوای داغ بیرون نروند. تدابیر مشابهی در دیترویت و سایر شهرها هم اتخاذ شده است.
در كانادا هم هشدارها برای استان های كبك، اونتاریو و نوا اسكوشیا صادر گردیده است. روز شنبه دمای هوا در تورنتو با احتساب رطوبت حدود ۴۰ درجه احساس خواهد شد و در بعضی نقاط انتظار رعد و برق شدید می رود.
به گزارش بی بی سی، كارشناسان هواشناسی در كانادا می گویند كه دما در مونترال با عنایت به رطوبت بالا احساس هوای ۴۵ درجه سانتیگراد را خواهد داشت.1398/04/29
18:24:35
5.0 / 5
2152
تگهای خبر: آب , اقلیم , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است