درخواست كمك فعالان محیط زیست از دی كاپریو

درخواست كمك فعالان محیط زیست از دی كاپریو

به گزارش حیوان خانگی بگیر حامیان محیط زیست روسی با هجوم به صفحه اینستاگرام «لئوناردو دی كاپریو» بازیگر سرشناس هالیوود و فعال محیط زیست خواستند تا ناجی دریاچه «بایكال» روسیه باشد.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا و به نقل از گاردین، «لئوناردو دی كاپریو» چند سالی است فعالیت خویش را بعنوان حامی محیط زیست به شكل جدی شروع كرده است و از صفحه اینستاگرام خود برای انتشار پست هایی به منظور تشویق مردم به حفظ محیط زیست و آگاهی دادن از مشكلات زیستی كره زمین استفاده می نماید.
اما به تازگی مبحث خاص «سرنوشت دریاچه بایكال » در صفحه اینستاگرام این هنرمند بیشتر از هر چیز پررنگ شده است. فعالان محیط زیست روسی با ارسال پیام های مختلف كه اغلب آنها با الفبای«سیریلیك» (سیستم نوشتاری رایج در روسیه) نوشته شده اند، از این هنرپیشه برنده جایزه اسكار خواستند، از كمپین نجات دریاچه «بایكال» حمایت كند.
دریاچه «بایكال» كه در لیست میراث جهانی یونسكو به ثبت رسیده است، بعنوان قدیمی ترین و عمیق ترین دریاچه جهان شناخته می شود.
«Levushka» عنوانی است كه در زبان روسی برای صدا زدن « لئوناردو دی كاپریو» استفاده می شود. در یكی از پیام های كاربران آمده است: «Levushka! دریاچه «بایكال» ما را نجات بده ! این برادری را در حق تمامی مردم روسیه انجام بده»
به نظر می آید آغاز روانه شدن موج عظیم پیام های فعالان محیط زیستی روسی به صفحه اینستاگرام این هنرپیشه زمانی شروع شد كه پستی در صفحه شهر «اولان اوده» منتشر گردید و طی آن از مردم خواسته شد از « دی كاپریو» برای حل مشكلات دریاچه «بایكال» درخواست كمك كنند. شهر « اولان اوده» در 100 كیلومتری جنوب دریاچه « بایكال» قرار دارد.
بنیاد خیریه این هنرمند در سال های اخیر میلیون ها دلار هزینه صرف حل مشكلات محیط زیست كرده است. این بنیاد در سال 1998 تاسیس شد.
حال كه « دی كاپریو» بار دیگر با بازی در كنار «برد پیت» و مارگو «رابی» در فیلم سینمایی «روزی روزگاری در هالیوود» در مركز توجه قرار گرفته است، می توان گفت فعالان محیط زیست روسی زمان بسیار مناسبی را برای جلب توجه جهانیان به مشكلات دریاچه «بایكال» برگزیده اند.
« دی كاپریو» به تازگی اعلام نموده بود كه دو پدربزرگ یا مادربزرگ اش روسی بوده اند و ازاین رو خودش را یك نیمه روسی تلقی می كند.
این هنرمند در سال های گذشته، با انتشار پستی به شرایط محیط زیستی دریاچه ارومیه هم پرداخته بود.1398/05/01
17:32:55
5.0 / 5
2034
تگهای خبر: حمایت , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است