بارش پراكنده و كاهش دما در مناطق شمالی و غربی كشور

بارش پراكنده و كاهش دما در مناطق شمالی و غربی كشور

به گزارش حیوان خانگی بگیر مدیركل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی از كاهش نسبی دما و بارش پراكنده در استان های آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی اطلاع داد.احد وظیفه در گفت و گو با ایسنا اظهار كرد: امروز (۱۳ مرداد) در بیشتر مناطق كشور آسمان صاف است و در ساعات بعد ازظهر در بعضی مناطق هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان رشد ابر و بارش پراكنده رخ می دهد همینطور از بعدازظهر فردا (۱۴ مرداد) با شمالی شدن جریان ها روی دریای خزر ابرناكی و بارش در غرب سواحل شروع می شود.

وی در ادامه اظهار داشت: روز سه شنبه (۱۵ مرداد) در شمال آذربایجان شرقی، استان های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی وزش باد، كاهش نسبی دما و بارش پراكنده پیشبینی می شود همینطور در این روز بارش در شرق گیلان و غرب مازندران شدت دارد و دریای خزر مواج پیشبینی می شود.

وظیفه اضافه كرد: روز چهارشنبه (۱۶ مرداد) در شرق سواحل دریای خزر و خراسان شمالی بارش پراكنده پیشبینی می شود و روزهای پنجشنبه و جمعه (۱۶ و ۱۷ مرداد ماه) در استان های ساحلی دریای خزر، شمال آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی بارش پراكنده رخ می دهد.

مدیر كل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینكه در پنج روز آینده پدیده غالب در شرق كشور بخصوص منطقه زابل وزش باد گاهی همراه با خیزش گرد و خاك خواهد بود، خاطرنشان كرد: روزهای سه شنبه و چهارشنبه (۱۵ و ۱۶ مرداد) به جهت افزایش سرعت وزش باد در منطقه زابل طوفان گرد و خاك، كاهش دید افقی و كاهش كیفیت هوا رخ می دهد و در استان های خراسان جنوبی، كرمان و یزد وزش باد و خیزش گرد و خاك دور از انتظار نیست.

به گفته وی امروز و فردا (۱۳ و ۱۴ مرداد) در دریای عمان و پس از ظهر دوشنبه و سه شنبه (۱۴ و ۱۵ مرداد) نواحی مركزی و شرقی خلیج فارس مواج پیشبینی می شود.

وظیفه در انتها درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار نمود: آسمان تهران فردا (۱۴ مرداد) صاف گاهی همراه با وزش باد با بیشینه و كمینه دمای ۳۹ و ۲۵ درجه سانتیگراد و روز سه شنبه (۱۵ مرداد) هم صاف تا كمی ابری گاهی وزش باد با حداكثر و حداقل دمای ۳۸ و ۲۴ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.
1398/05/13
19:51:22
5.0 / 5
1988
تگهای خبر: آسمان , بارش , كیفیت , گرد و خاك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است