تلاش سنگال برای كاهش پسماندهای پلاستیكی با اعمال قانون

تلاش سنگال برای كاهش پسماندهای پلاستیكی با اعمال قانون

به گزارش حیوان خانگی بگیر مقامات سنگال قصد دارند با تعیین جریمه ها و مجازات های سنگین و هم چنین محدود كردن استفاده از پلاستیك ها از میزان زباله های پلاستیكی كه در این كشور انباشته شده است، بكاهند.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، این كشور آفریقای غربی كه سواحل آن در اقیانوس اطلس گردشگران زیادی را از سراسر جهان به خود جلب می كند، با وجود جمعیتی ۱۵ میلیون نفری یكی از مهمترین كشورهای جهان در میزان تولید زباله های پلاستیكی است كه روانه اقیانوس ها می كند.
یك مطالعه در سال ۲۰۱۰ میلادی نشان داد این كشور با ۲۵۴ هزار و ۷۷۰ تُن در رتبه ۲۱ تمام كشورهای جهان در میزان زباله هایی است كه وارد آب ها می كند. این رتبه درست بعد از ایالات متحده آمریكاست.
در سراسر سنگال و حتی در امتداد جاده ها می توان تپه هایی از زباله های پلاستیكی را دید كه یا غذای دام ها می شوند یا روانه آب ها.
به قول كارشناسان از ۹ میلیارد تن پلاستیكی كه تابحال تولید شده است، ۵.۴ میلیارد آن روی خشكی ها یا آب ها ریخته شده است. این میزان برای پوشاندن تمام سطح كره زمین كافی است.
در سال ۲۰۱۵ میلادی قانونی در خصوص ممنوعیت استفاده از كیسه های پلاستیكی در سنگال اعلام گردید كه البته هیچگاه به مرحله اجرا درنیامد و استفاده گسترده از اقلام پلاستیكی در این كشور ادامه یافت.
هم اكنون دولت سنگال بعد از حركات مشابه در كنیا و رواندا می خواهد ممنوعیت های جدیدی جهت استفاده از پلاستیك ها وضع كند كه اقلام بیشتری را در بر گرفته و آنها را اجرایی كند.
در سراسر سنگال مأموران محیط زیست اجتماعاتی عمومی برگزار می كنند تا اثرات منفی پلاستیك بر سلامت، ماهیگیری و كشاورزی را به مردم بیاموزند.
طبق قوانین جدیدی كه مقرر است در این كشور اجرایی شود پلیس می تواند فروشگاه هایی را كه از كیسه های پلاستیكی استفاده می نمایند مبلغی بین ۵۰ هزار تا ۲۰ میلیون فرانك سنگال جریمه كرده و حتی با مجازات حبس شش ماهه روبه رو كند.
برپایه برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد سی و چهار كشور آفریقایی تلاش كرده اند از سال ۲۰۰۳ میلادی كه آفریقای جنوبی استفاده از كیسه های پلاستیكی را ممنوع كرد، استفاده از این كیسه ها را محدود كنند.
بنا بر گزارش رویترز، در سال ۲۰۱۷ میلادی كنیا با تعیین مجازات حداكثر چهار سال زندان یا ۴۰ هزار دلار جریمه یكی از سخت ترین مجازات های جهان را در ارتباط با فروش یا استفاده از كیسه های پلاستیكی برقرار كرد.1398/05/15
12:34:43
5.0 / 5
2041
تگهای خبر: آب , اقیانوس , تولید , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است