كاهش ۳ تا ۶ درجه ای دما در تهران و ۴ استان دیگر

كاهش ۳ تا ۶ درجه ای دما در تهران و ۴ استان دیگر

حیوان خانگی بگیر: مدیر كل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی با اشاره به تداوم خیزش گرد و خاك در زابل طی دو روز آینده، از كاهش سه تا شش درجه ای دما در شمال غرب سواحل خزر، دامنه های جنوبی البرز در استان های واقع در قزوین، تهران، شمال سمنان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی آگاهی داد.احد وظیفه در گفتگو با ایسنا با اشاره به اینكه امروز(۱۹ مرداد) در استان های اردبیل و شمال شرقی آذربایجان شرقی بارش خفیف باران و گاهی وزش باد شاهد خواهیم بود، اظهار داشت: امروز در ارتفاعات شرقی البرز در استان تهران، برخی نقاط استان هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان رشد ابر و رعد و برق دور از انتظار نیست.

وی با اشاره به اینكه امروز و فردا (۱۹ و ۲۰ مرداد) افزایش نسبی دما بین سه تا شش درجه برای سواحل دریای خزر پیشبینی می شود، تاكید كرد كه در ایام دوشنبه و سه شنبه (۲۱ و ۲۲ مرداد) كاهش نسبی دما بین سه تا شش درجه سانتیگراد برای شمال غرب سواحل دریای خزر، دامنه های جنوبی البرز واقع در استان های قزوین، البرز، تهران، شمال استان سمنان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی پیشبینی می شود.

مدیركل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینكه طی دو روز آینده وزش باد شدید در نوار شرقی كشور به خصوص منطقه زابل پیشبینی می شود، اظهار داشت: در ایام دوشنبه و سه شنبه (۲۱ و ۲۲ مرداد) وزش باد در شرق كشور بخصوص منطقه زابل باردیگر تشدید و سبب خیزش گرد و خاك، كاهش دید افقی و كیفیت هوا در این مناطق می شود.

به گفته وظیفه، فردا (۲۰ مرداد) به تدریج با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر بارش باران، وزش باد و گاهی وزش باد شدید در استان های ساحلی خزر و اردبیل و به تدریج در خراسان شمالی رخ خواهد داد.

وی اضافه كرد: بعدازظهر فردا (۲۰ مرداد) افزایش ابر، بارش پراكنده، رعد و برق، وزش باد و گاهی وزش باد شدید برای برخی نقاط استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، كردستان، همدان، زنجان، قزوین و ارتفاعات البرز در استان های البرز، تهران و سمنان پیشبینی می شود. این شرایط در روز دوشنبه (۲۱ مرداد) هم در این مناطق ادامه خواهد داشت.

این كارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به اینكه از بعدازظهر روز دوشنبه (۲۱ مرداد) به تدریج بارش در سواحل دریای خزر آخر می یابد، اظهار داشت: در روز سه شنبه بعدازظهر (۲۲ مرداد) افزایش ابر و بارش پراكنده در ارتفاعات زاگرس واقع در استان های كرمانشاه، جنوب كردستان، همدان، مركزی، غرب اصفهان و چهارمحال و بختیاری دور از انتظار نیست.

وظیفه تاكید كرد: برای فردا و پس فردا (۲۰ و ۲۱ مرداد) شمال و مركز خلیج فارس مواج است، همینطور و برای روزهای یكشنبه تا سه شنبه (۲۰ تا ۲۲ مرداد) دریای خزر مواج پیشبینی می شود و در روز سه شنبه (۲۲ مرداد) تنگه هرمز و دریای عمان و تا پنج روز آینده شرق دریای عمان مواج خواهد بود.

مدیركل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی در انتها اظهار داشت: فردا و پس فردا (۲۰ و ۲۱ مرداد) آسمان تهران كمی ابری تا قسمتی ابری، در بعضی همراه با ساعات وزش باد و افزایش ابر پیشبینی می شود. دمای تهران طی دو روز آینده به ترتیب در گرمترین و خنك ترین زمان به ۳۹ و ۲۸ درجه سانتیگراد و ۳۵ و ۲۴ درجه سانتیگراد می رسد.

منبع:

1398/05/19
18:28:10
5.0 / 5
2203
تگهای خبر: آسمان , بارش , كیفیت , گرد و خاك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است