نبود بالگرد، مشكل اصلی اطفای آتش سوزی ارسباران

نبود بالگرد، مشكل اصلی اطفای آتش سوزی ارسباران

به گزارش حیوان خانگی بگیر به دنبال آتش سوزی رخ داده از روز دوشنبه هفته پیش (۲۸ مردادماه) در جنگل های ارسباران، مدیر كل محیط زیست استان آذربایجان شرقی با تاكید بر مهار حریق در این منطقه اظهار داشت: هم اكنون لكه گیری خاكسترها در حال انجام می باشد.حمید قاسمی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: آتش در ارسباران خاموش شده است اما نیروها هنوز در منطقه حضور دارند و تلاش دارند از راه بالگرد مناطقی را كه خاكستر دارند، لكه گیری كنند.

وی تصریح كرد: در اطفای آتش سوزی ارسباران، مشكل ما نبود بالگرد بود چونكه نمی توانستیم نسبت به مهار قطعی آتش در بعضی نقاط اقدام نماییم چون خاكستر باقی مانده با وزش باد شعله ور می شد. خوشبختانه روز گذشته (اول شهریور) بالگرد را تحویل گرفتیم و هم اكنون در حال فعالیت در منطقه است.

مدیر كل محیط زیست استان آذربایجان شرقی در پاسخ به این پرسش كه چه مساحتی از ارسباران گرفتار حریق شده است؟ اظهار داشت: به علت شیب و صعب العبور بودن برخی نقاط هنوز نمی توانیم نظر قطعی در اینباره بدهیم اما بزودی بررسی های كارشناسی در این زمینه انجام و اطلاع رسانی می شود.

قاسمی همینطور در مورد عمدی بودن آتش سوزی ارسباران اظهار داشت: دستگاه های نظارتی در حال بررسی مبحث هستند و پس از تكمیل تحقیقات مشخص می شود كه چند درصد آتش سوزی عمدی و چند درصد به صورت طبیعی بوده است.

به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، از روز دوشنبه هفته پیش حریق در جنگل های ارسباران شروع و گسترده شد تا اینكه پس از گذشت چهار روز بامداد روز گذشته مهار گشت. روز گذشته حمید ظهرابی - معاون محیط زیست طبیعی سازمان محیط زیست - در گفتگو با ایسنا تصریح كرد: درختان ارسباران صدمه جدی دیده اند. وی همینطور از عمدی بودن حریق در ارسباران اطلاع داد و اظهار داشت كه چند فرد مشكوك دستگیر شده اند.
1398/06/02
13:31:11
5.0 / 5
2375
تگهای خبر: محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است