بازدید محیط زیست از باغ وحش حسن رعیت، خبری از 17 ببر نیست

بازدید محیط زیست از باغ وحش حسن رعیت، خبری از 17 ببر نیست

به گزارش حیوان خانگی بگیر رئیس اداره نظارت بر حیات وحش استان تهران ضمن اشاره به بازدید از مركز نگهداری از حیات وحش حسن میركاظمی معروف به حسن رعیت - كه بتازگی اخباری در خصوص دستگیری او با 17 ببر انتشار یافته است- اظهار داشت: در این بازدید فقط یك قلاده ببر در این مركز دیده شد همین طور اگر نیروهای امنیتی و نظامی او را با 17 ببر دستگیر كرده بودند به یگان حفاظت ما گزارش داده می شد ولی ما تابحال هیچ گونه گزارشی در این زمینه نداشتیم.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا بتازگی اخباری در بعضی رسانه ها و شبكه های مجازی در خصوص دستگیری یكی از صاحبان مراكز نگهداری از حیات وحش استان تهران با ۱۷ ببر انتشار یافته است. این مركز نگهداری از حیات وحش متعلق به حسن میركاظمی است كه گفته می شود از نزدیكان بابك زنجانی است.

محمد كرمی در گفت و گو با ایسنا ضمن اشاره به اینكه باغ وحشی كه به باغ وحش «حسن رعیت» معروف شده در واقع یك مركز نگهداری از حیات وحش است، اظهار نمود: سازمان حفاظت محیط زیست مجوز این مركز را در سال ۹۰ و به اسم آقای «حسن میركاظمی» صادر كرده است. پس از آن كه اخبار و حواشی كه از مركز این انتشار یافت، اداره محیط زیست استان تهران روز پنج شنبه (۷ شهریور) از آن بازدید كرد.

وی افزود: اداره محیط زیست استان تهران قبل از این نیز به صورت دوره ای از این مركز بازدید می كرد كه آخرین آن در تاریخ ۱۹ تیر ماه بود ولی به سبب حواشی پیش آمده هفته گذشته مجدد از این مركز نگهداری از حیات وحش بازدید كردیم.

رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران با اشاره به اینكه در این بازدید، تنها یك قلاده ببر در این مركز مشاهده شد، اشاره كرد: این ببر یك ببر سه ساله بنگال است كه مجوز نگهداری از آنرا سازمان حفاظت محیط زیست صادر كرده است علاوه بر این ببر، گونه های دیگری مانند پرندگان آبزی و كنار آبزی، طاووس و سه راس گوزن هم در این مركز نگهداری می شود كه همه آنها مجوز سازمان حفاظت محیط زیست را دارند.

كرمی اضافه كرد: هر چند كه گفته می شود صاحب این مركز نگهداری از حیات وحش دستگیر شده است اما زمانی كه ما به این مركز بازگشت كردیم مدیر مسئول مركز و كارگران آن در محل حضور داشتند و طبق روال به حیوانات رسیدگی می شد. این یعنی دستگیری و نبود صاحب این مركز سبب تعطیلی آن و رها كردن حیوانات نشده است.

رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران با اشاره به اینكه این مركز نگهداری از حیات وحش استانداردهای قابل قبولی دارد، اشاره كرد: این مركز مانند باغ وحش ها بازدید عمومی ندارد اما مراكز آموزشی با هماهنگی می توانند از آن بازدید كنند.

كرمی با اشاره به اینكه در بعضی منابع گفته می شود كه صاحب این مركز نگهداری از حیات وحش با ۱۷ ببر دستگیر شده است، اظهار داشت: هیچ گزارشی در این زمینه از طرف مراجع قضایی به ما داده نشده است. نگهداری ۱۷ ببر كار ساده ای نیست و اگر چنین چیزی صحت داشت اساسا از طرف مراجع قضایی به ما گزارش داده می شد. كما اینكه قبل از این نیز سابقه داشته است كه نیروهای امنیتی و نظامی، متهم یا متخلفی را با تعدادی حیوان كه به صورت غیر مجاز از آنها نگهداری می شده، دستگیر كرده بودند و بلافاصله به یگان حفاظت محیط زیست اعلام می كردند.

وی افزود: در چنین مواردی یگان حفاظت محیط زیست حیوانات را تحویل می گرفت و به مركز بازپروری و نگهداری پارك پردیسان منتقل می كرد یا به صورت امانی در همان مركز نگهداری از حیات وحش از آنها مراقبت می كرد تا پرونده كسی كه دستگیر شده تعیین تكلیف شود.

رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران درانتها اظهار داشت: هر گونه ورود و خروج حیوانات به مراكز نگهداری از حیات وحش و باغ وحش ها باید زیر نظر سازمان حفاظت محیط زیست صورت گیرد همین طور این مراكز موظف می باشند كه هر سه ماه یكبار خوداظهاری و اعلام كنند كه زاد و ولد و مرگ و میر گونه ها در مركزشان به چه صورت بوده است. ما نیز این خود اظهاری ها را با داده های قبلی مطابقت می دهیم و چنانچه تخلفی صورت گرفته باشد از آن باخبر می شویم.

منبع:

1398/06/10
23:45:52
5.0 / 5
2948
تگهای خبر: آب , آموزش , استاندارد , باغ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است