افزایش غلظت ازن در تهران طی امروز و فردا

افزایش غلظت ازن در تهران طی امروز و فردا

حیوان خانگی بگیر: شركت كنترل كیفیت هوای تهران از افزایش موقتی غلظت آلاینده ازن در بعدازظهر امروز و فردا (14 و 15 شهریور)، آگاهی داد و تاكید كرد كه در ساعات شب احتمال ناسالم شدن هوای تهران برای گروه های حساس وجود دارد.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، پیش بینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوای شهر تهران نشان دهنده افزایش موقتی غلظت آلاینده ها در بعضی ساعات صبحگاه روز جاری (پنجشنبه، ۱۴ شهریور) بوده كه عموما ناشی از كاهش میزان ناپایداری جوی و ازدیاد تردد خودرو ها است.
بر طبق این گزارش، به تدریج همراه با رشد ناپایداری روزانه، برخی ساعات همراه با وزش باد بوده كه در بهبود نسبی كیفیت هوا موثر خواهد بود. همین طور در طول روز، بین ساعات ۲ تا ۶ بعدازظهر بر غلظت آلاینده ازن افزوده خواهد شد؛ هرچند این شرایط موقتی خواهد بود، به تدریج با افزایش حجم ترافیك در شبانگاه پنجشنبه سبب برقراری شرایط نامطلوب كیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد خواهد شد.
رفته رفته تا اولین ساعات روز جمعه، ۱۵ شهریور، از میزان ناپایداری جوی كاسته خواهد شد. با این وجود با عنایت به كاهش تردد خودرو ها در روز تعطیل، انتظار می رود شرایط سالم كیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت در صبحگاه برقرار باشد.
همین طور احتمال می رود همراه با برقراری جوی نسبتا آرام و آسمانی صاف و افزایش جزئی دما در روز جمعه، شرایط برای شكل گیری آلاینده ازن فراهم شده و افزایش نسبی در غلظت این آلاینده نسبت به روز پنحشنبه مشاهده شود كه به تبع آن كاهش موقتی كیفیت هوا را در بعضی مناطق شهر تهران به دنبال خواهد داشت.
انتظار می رود در بعضی اوقات روز پایانی هفته، خصوصاً در بعضی ساعات شبانگاه، افزایش موقتی در غلظت ذرات معلق مشاهده شود كه سبب خواهد شد وضعیت كیفیت هوای بعضی مناطق پایتخت در آستانه شرایط نامطلوب خصوصاً برای گروه های حساس قرار گیرد.
منبع:

1398/06/15
12:00:10
5.0 / 5
1919
تگهای خبر: آسمان , كیفیت , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است