افزایش غلظت آلاینده ها در مناطق پر تردد پایتخت طی فردا

افزایش غلظت آلاینده ها در مناطق پر تردد پایتخت طی فردا

حیوان خانگی بگیر: شركت كنترل كیفیت هوای تهران از افزایش موقتی غلظت آلاینده ها در هوای پایتخت طی روز سه شنبه (19شهریور) آگاهی داد.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، پیش بینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوای شهر تهران نشان دهنده آن است كه وضعیت كیفیت هوای شهر تهران در صبحگاه روز جاری (دوشنبه ۱۸ شهریور) در شرایط مطلوبتری نسبت به روز گذشته قرار خواهد داشت كه عموما ناشی از ناپایداری های جوی در اولین ساعات روز و كاهش تردد خودرو ها در روز تعطیل می باشد.
بر طبق این گزارش، به تدریج با رشد ناپایداری جوی در طول روز، برای برخی ساعات وزش باد انتظار می رود كه در بعضی اوقات به ویژه در شب افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال خواهد داشت. همین طور با افزایش تابش نور خورشید و حضور سایر عوامل برای انجام واكنش های فتوشیمیایی، افزایش نسبی در غلظت آلاینده ازن طی برخی ساعات بعدازظهر دوشنبه را شاهد خواهیم بود. هرچند با عنایت به كاهش نسبی دما و وزش باد، بیشینه مقدار غلظت آلاینده مذكور نسبت به روز یكشنبه از بزرگی كمتری برخوردار خواهد بود.
رفته رفته همراه با كاهش میزان ناپایداری جوی در اواخر وقت دوشنبه به همراه افزایش حجم ترافیك، برای برخی ساعات افزایش نسبی در غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق مشاهده خواهد شد كه در بعضی مناطق پرتردد پایتخت سبب برقراری شرایط نامطلوب كیفیت هوا به ویژه برای گروه های حساس خواهد شد. این وضعیت جوی كم و بیش تا روز سه شنبه (۱۹شهریور) تداوم خواهد داشت.
انتظار می رود در بعضی ساعات روز سه شنبه عموما به سبب وزش باد و احتمال گرد و خاك، افزایش موقتی در غلظت ذرات معلق مشاهده شود كه به تبع آن وضعیت كیفیت هوای برخی مناطق پایتخت در آستانه شرایط ناسالم به ویژه برای گروه های حساس قرار گیرد؛ البته این شرایط به سبب ناپایداری جوی در بعدازظهر، موقتی خواهد بود.
طبق گزارش شركت كنترل كیفیت هوای تهران كیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته ۹۰ و در شرایط سالم بود. این شاخص الان ۴۶ و در شرایط پاك قرار دارد.
منبع:

1398/06/19
23:02:16
5.0 / 5
2021
تگهای خبر: كیفیت , گرد و خاك , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است