افزایش غلظت آلاینده ها در مناطق پر تردد پایتخت طی فردا

افزایش غلظت آلاینده ها در مناطق پر تردد پایتخت طی فردا

به گزارش حیوان خانگی بگیر شركت كنترل كیفیت هوای تهران از افزایش موقتی غلظت آلاینده ها در هوای پایتخت طی روز جمعه (۲۹شهریور) اطلاع داد.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، پیشبینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوای شهر تهران نشان دهنده آن است كه وضعیت كیفیت هوای شهر تهران در صبحگاه روز جاری (۲۸ شهریور) در بعضی مناطق شهر تهران بر اثر تجمع آلاینده ها در شرایط نامطلوب بخصوص برای گروه های حساس قرار داشت كه ناشی از حاكمیت جوی نسبتاً آرام و افزایش تردد خودرو ها است. به تدریج با رشد ناپایداری و وزش باد طی برخی ساعات روز جاری انتظار می رود از غلظت آلاینده ها كاسته شده و به دنبال آن بهبود نسبی كیفیت هوا در اغلب مناطق پیشبینی می شود.
بر طبق این گزارش، با افزایش تابش خورشیدی و حضور عوامل موردنیاز جهت تشكیل آلاینده ازن، غلظت این آلاینده در بعدازظهر پنجشنبه روند افزایشی خواهد داشت؛ هرچند با كاهش جزئی دما نسبت به روز گذشته از بیشینه غلظت آلاینده اُزن نسبت به روز چهارشنبه كاسته خواهد شد.
با زیاد شدن حجم ترافیك شبانگاهی و كاهش ناپایداری جوی، غلظت ذرات معلق افزایش یافته و احتمال می رود در مناطق پرتردد شرایط نامطلوب برقرار شود. همینطور در ساعات اولیه روز جمعه( ۲۹شهریور) نیز، پایداری جو شرایط لازم جهت تجمع آلاینده ها را فراهم می آورد و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس در مناطق مستعد آلودگی دور از انتظار نخواهد بود.
لازم به ذكر است، شرایط لازم جهت شكل گیری ازن طی برخی ساعات بعدازظهر مهیا خواهد شد و افزایش نسبی در غلظت آلاینده ازن مشاهده خواهد شد. در اواخر وقت جمعه هم با افزایش حجم ترافیك در مناطق پرتردد، افزایش غلظت ذرات معلق و كاهش كیفیت هوا پیشبینی می شود.
طبق گزارش شركت كنترل كیفیت هوای تهران كیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته ۹۱ و در شرایط سالم بود. این شاخص الان ۸۸ و در شرایط سالم قرار دارد.1398/06/29
13:26:14
5.0 / 5
1982
تگهای خبر: كیفیت , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است