تنفس هوای نامطلوب در تهران طی آخرین روز تابستان

تنفس هوای نامطلوب در تهران طی آخرین روز تابستان

حیوان خانگی بگیر: برمبنای اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران، كیفیت هوای الان پایتخت با شاخص میانگین 102 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس است و طی فردا (1 مهر) نیز هم زمان با شروع سال تحصیلی شرایط لازم برای تجمع ذرات معلق و سایر آلاینده ها فراهم می شود.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، پیش بینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوا نشاندهنده برقراری جوی نسبتاً آرام و آسمانی صاف طی بامداد امروز (۳۱ شهریور) است كه با آغاز تردد خودرو ها، افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری شرایط نامطلوب در بعضی مناطق را به دنبال دارد.

به تدریج با افزایش سرعت باد و رشد ناپایداری جوی از غلظت آلاینده ها كم می شود و با روند كاهشی دما نسبت به روزهای قبل انتظار می رود بیشینه غلظت آلاینده ازن در بعد ازظهر امروز از میزان كمتری نسبت به روز گذشته برخوردار باشد.

هر چند وزش باد شدید (بیش از ۸ متر بر ثانیه) در بعضی ساعات سبب گسیل گرد و خاك در مناطق مستعد می شود و به تبع آن كاهش كیفیت هوا در این مناطق را پیش رو داریم همین طور با ازدیاد تردد خودرو ها در بعضی ساعات شبانگاهی افزایش نسبی در غلظت ذرات معلق دور از انتظار نیست ولی به سبب وزش باد نسبتاً شدید پراكندگی آلاینده ها و كاهش غلظت آنها نسبت به شب پیش مشاهده می شود.

با كاهش تدریجی ناپایداری جوی و افزایش چشم گیر ترافیك صبحگاهی همزمان با شروع سال تحصیلی طی فردا (۱ مهر) شرایط لازم برای تجمع ذرات معلق و سایر آلاینده ها فراهم می شود و برقراری شرایط ناسالم خصوصاً برای گروه های حساس در مناطق پرتردد دور از انتظار نیست.

كاهش دما نیز شرایط را برای شكل گیری آلاینده ازن طی فردا محدود می كند و بدین جهت غلظت این آلاینده در بیشتر مناطق پایتخت در شرایط مطلوب قرار خواهد داشت همین طور با حاكمیت جو آرام و نسبتاً پایدار همراه با ازدیاد تردد خودرو ها در بیشتر مناطق، برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس پیش بینی می شود.

بر اساس اطلاعات شركت كنترل كیفیت هوای تهران، كیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ بامداد امروز با میانگین ۹۷ در شرایط سالم قرار داشت و كیفیت هوای الان نیز با میانگین ۱۰۲ در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

منبع:

1398/06/31
20:53:24
5.0 / 5
2048
تگهای خبر: آسمان , كیفیت , گرد و خاك , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است