رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ایجرود:

كشاورزان از آتش زدن باقی مانده محصولات زراعی اجتناب كنند

كشاورزان از آتش زدن باقی مانده محصولات زراعی اجتناب كنند

به گزارش حیوان خانگی بگیر رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ایجرود، از مهار آتش در اراضی روستای بلوبین و قزلجه این شهرستان آگاهی داد و اظهار داشت: كشاورزان از آتش زدن باقی مانده محصولات زراعی، جدا اجتناب كنند.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، به نقل از روابط عمومی اداره كل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان، مجید محمدی با اشاره به اینكه آتش در مراتع و زمین های زراعی روستاهای بلوبین و قزلجه بعد از چهار ساعت تلاش، كنترل و خاموش شد، اضافه كرد: 12 هكتار در این حادثه گرفتار حریق شد.
وی علت این آتش سوزی را سرایت آتش از زمین های كشاورزی به مراتع اعلام نمود و افزود: سهل انگاری و ناآگاهی بعضی از افراد هر ساله سبب خاكستر شدن تعداد وسیعی از زمین های ملی می شود.
محمدی اشاره كرد: آتش زدن باقی مانده محصولات كشاورزی باور اشتباهی است كه برای غنی سازی و حاصل خیزی زمین های زراعی بین كشاورزان رایج شده است و این مورد یكی از عوامل آتش سوزی در سطح وسیعی از مراتع و زمین های كشاورزی به حساب می آید.
وی ادامه داد: این در شرایطی است كه آتش زدن زمین های زراعی نه تنها خاك را مرغوب و حاصل خیز نمی كند، بلكه سبب از بین رفتن مواد آلی خاك نیز می شود، بطوریكه دیگر نمی توان از این اراضی در امورات كشاورزی بهره جست.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ایجرود در ادامه اشاره كرد: مردم می توانند در هنگام مشاهده هرگونه آتش سوزی و تخلف در اراضی ملی بوسیله سامانه 1504 مراتب را به نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری گزارش دهند.
منبع:

1398/07/03
20:33:30
5.0 / 5
2468
تگهای خبر: آب , حفاظ , كشاورزی , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است